انواع رنگ مو

انواع رنگ مو

مجموعه: uncategorized
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • انواع رنگ مو
 •  

   

  انواع رنگ مو,رنگ موی گیاهی,رنگ مو

  انواع رنگ مو …

  انواع رنگ مو

  رنگ موها به سه دسته تقسیم می شوند :

  1- گیاهی (vegetable)

  2- ترکیبات فلزی (metallic)

  3- صناعی (synthetic organic)

   

  1- رنگ های گیاهی :

  از مهم ترین رنگ های گیاهی حنا می باشد که از برگ های خشک یک گیاه گرفته می شود که در شمال آفریقا و خاورمیانه می روید . حنا به مدت 50-60 دقیقه روی مو می ماند و اثرات آن تا 10 هفته باقی می ماند . این ماده غیر سمی است ولی ممکن است انگشتان نیز همزمان رنگ شوند . از دیگر رنگ های گیاهی می توان به logwood و walnut shell اشاره کرد که در افراد حساس به پارافنیلین دی آمین قابل استفاده است .

   

  2- رنگ های متالیک :

  با این مواد موها با سرعت کمتری رنگ می گیرند . رنگ نسبتاً ماتی به مو می دهد و در صورت استفاده مکرر باعث شکنندگی و آسیب موها می شوند . از این ترکیبات می توان به نمک های بیسموت ، نیترات نقره و … اشاره کرد . این رنگ ها به راحتی از روی مو پاک نمی شوند .

   

  3- رنگ های صناعی :

  رنگ طبیعی تری به مو می دهد و به سه نوع موقت ، نیمه موقت و دائمی تقسیم می شوند .

  الف) موقت :

  با یک بار شامپو زدن از بین می رود و بیشتر از یک هفته دوام ندارد ، چون به روی سطح مو باقی می ماند . از معایب آن این است که ممکن است به صورت ذرات ریزی به روی لباس شخص ریخته شود .

  ب) نیمه موقت :

  10-6 بار شست و شو جهت پاک کردن آن لازم است ولی با شامپوهای حاوی ammonia به راحتی شسته می شود .

  ج) دائمی :

  به مدت چندین ماه باقی می ماند و نباید طی 2-3 هفته بیشتر از یکبار مصرف شوند ، چون باعث آسیب مو و ریزش آن ها می شوند . بزرگترین مشکل رنگ های دائمی درماتیت آلرژیک (حساسیت) می باشد که در 10% مصرف کنندگان دیده می شود . ممکن است کسانی که نسبت به داروهای سولفونامید و بی حس کننده های موضعی آلرژی و حساسیت دارند ، نسبت به این رنگ ها هم حساسیت نشان دهند .

  این رنگ ها به عنوان کارسینوژن های احتمالی (سرطان زای احتمالی) مطرح شده اند .

  منبع : beytoote.com (بيتوته)

  برچسب‌ها, , , , , , , ,

   

  کلمات کلیدی : از این با به رنگ ( () (بيتوته) (حساسیت) (سرطان ) ، آسیب آفریقا آلرژی آلرژیک آمین آن اثرات احتمالی احتمالی) از است استفاده اشاره افراد الف) اند انواع انگشتان این ب) با بار باشد باعث باقی برگ بزرگترین به بی بیسموت بیشتر بین تا ترکیبات تری ترین تقسیم توان ج) جهت حاوی حس حساس حساسیت حنا خاورمیانه خشک دائمی دارند داروهای در درماتیت دسته دقیقه دهد دهند دوام دی دیده دیگر ذرات راحتی رنگ رود روی روید ریخته ریزش ریزی زای زدن سرعت سطح سمی سه سولفونامید شامپو شامپوهای شخص شده شست شسته شمال شو شود شوند شکنندگی صناعی صورت طبیعی طی عنوان غیر فلزی قابل لازم لباس ماتی ماده ماند ماه متالیک مدت مشکل مصرف مطرح معایب ممکن منبع مهم مو مو مواد موضعی موقت موها مکرر می نباید ندارد نسبت نسبتاً نشان نقره نمک نمی نوع نیترات نیز نیمه ها های هفته هم همزمان و ولی پارافنیلین پاک چندین چون کارسینوژن کرد کردن کسانی کمتری کننده کنندگان که گرفته گیاه گیاهی گیرند یک یکبار

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “انواع رنگ مو”

  دیدگاه ها بسته شده اند.