تنهایی در بهشت هم ارزش ندارد

ایران کلوب

درمان نفخ معده

بيماري ها و راه درمان آن

 

درمان نفخ معده

با رعایت چند نکته و بدون استفاده از دارو ، برای همیشه از شر نفخ معده راحت شوید …

درمان نفخ معده

یکی از علل نفخ معده ، نوشیدن آب و نوشابه‌ های گازدار به همراه غذا است . نوشیدن این مایعات با غذا ، شیره معده را رقیق و سرد کرده و هضم غذا را به تاخیر می‌اندازد . غذاهای ایرانی اکثراً گوشتی بوده و همراه با میوه و سبزیجات است و نوشیدن مایعات به همراه این گونه غذا‌ها ، نفخ ایجاد می‌ کند .

اگر شما در حین غذا خوردن و یا پس از آن دچار عطش می‌ شوید ، بهتر است که برای رفع عطش خود از ماست و میوه‌ های ترش استفاده کنید .

اگر در ماست خود مقداری نعنای خشک ، گل سرخ و سبزی‌ های معطر دیگر بریزید و در حین غذا خوردن و پس از آن ، تشنگی خود را با خوردن آن رفع کنید ، این کار باعث رقیق شدن اسید معده شده و هضم غذا را راحت‌ تر می‌ کند . همچنین سبزی‌ های معطر موجود در آن ، از نفخ معده جلوگیری می‌ نماید .

خوب است بدانید که سبزی‌ های معطر ، دارای اسانس‌ های میکروب‌ کش و ضد‌ عفونی‌ کننده بوده و در قدیم که مواد ضد‌ عفونی‌ کننده و دارو‌ها موجود نبود ، برای ضد‌ عفونی کردن دستگاه گوارش از این سبزی‌ ها استفاده می‌ کردند .

سبزیجات معطر برای از بین بردن نفخ شکم بسیار مفید می‌ باشند . انواع این گیاه در تمامی نقاط ایران یافت می‌ شود شامل گیاهانی از خانواده نعناع ، آویشن ، زیره و بسیاری دیگر هستند .

برای نفخ شکم می‌ توانید از یک فنجان جوشانده سبزی‌ های معطر استفاده کنید . به این صورت که مقداری از سبزی معطر مانند نعناع و یا زیره را داخل آب جوش ریخته و مانند چای دم کنید و آن را پس از غذا بنوشید . پس از دو ساعت که مرحله اول هضم غذا تمام شد ، هر قدر آب می‌ خواهید ، می‌ توانید بنوشید و نگران نفخ معده نباشید . اگر در آب خود ، مقداری عرق نعناع ، عرق آویشن و یا هر نوع عرق سبزی‌ های معطر دیگر اضافه کنید ، از شر نفخ معده خود کاملاً خلاص خواهید شد .

ریختن سبزی‌ های معطر روی غذا و پختن آن‌ ها با غذا نیز می‌ تواند مانع نفخ معده شود . استفاده از آویشن روی غذا‌ها از نفخ جلوگیری می‌ کند . لوبیا و عدس را می‌ توان با کمی گلپر میل نمود که هم خوشمزه بوده و هم نفخ آن را می‌ گیرد . به برخی غذا‌ها نیز زیره اضافه می‌ کنند تا نفخ آن گرفته شود .

 

منبع : parsegard.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده درمان نفخ معده
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

پاسخ دهید


× نُه = 45

« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : یکشنبه ۳۰ آذر
تعداد مطالب امروز : 269

خانواده

مروری بر مطالب گذشته