خدایا مرا ببخش بخاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه تو نبود ...

ایران کلوب

درمان ضعف عمومی بدن

پيشگيري از بيماري ها

 

درمان ضعف عمومی بدن,درمان ضعف بدن,انگور

مصرف انگور خستگی را برطرف می‌ کند …

 

 

درمان ضعف عمومی بدن

 

ضعف بدن یک بیماری نیست بلکه یک شکایت است . ضعف بدن و خستگی احساسی است که توسط فرد و به صورت های مختلف از جمله : بی حالی ، کسالت و زود خسته شدن ، فقدان انگیزه و نیرو، از دست دادن میل و علاقه به کارهای روزمره ، شادابی کم یا احساس یأس و ناامیدی بیان می شود ؛ همچنین به صورت احساس باطنی ضعف و میل شدید به استراحت یا خوابیدن نیز بیان می گردد .

درمان ضعف بدن

آیا می دانید چه میوه ای خستگی و ضعف بدن شما را برطرف می کند ؟ اگر این مشکل را دارید این مطلب را بخوانید .

یکی از میوه هایی که برای درمان ضعف بدن و خستگی میتوان استفاده کرد انگور است . مصرف انگور خستگی را برطرف می‌ کند و به دلیل داشتن پتاسیم برای برطرف کردن ضعف بدن مفید است . مصرف آب انگور تازه می‌ تواند یبوست که عوارض آن بی اشتهایی ، نفخ ، سردرد ، تشنگی مفرط و بوی بد دهان است را از بین ببرد .

غوره حالت کال انگور است و برای درست کردن سرکه استفاده می‌ شود و سرکه حاصل از تخمیر دانه‌ های انگور در تسکین خارش‌ های پوستی و جلدی مؤثر است .

انگور سرشار از پتاسیم است که برای درمان ضعف بدن مفید است . برای افراد مبتلا به ناراحتی‌ های قلب و اعصاب می‌ تواند مفید باشد . انگور برای سلامت قلب ، ریه و کلیه مفید است و به علت داشتن املاح و مواد سلولزی ، ملین و مدر است و برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است .
دانه‌های خشک انگور صفرا و بلغم را رفع می‌ کند . اتصالات را قوی می‌ کند و حالت‌ های خستگی و ضعف بدن را برطرف می‌ کند . روغن هسته انگور حاوی اسید‌های چرب غیر اشباع است که مصرف آن بسیار مفید است .

 

درمان ضعف عمومی بدن,درمان ضعف بدن,جو

یکی دیگر از مواد غذایی که میتوان از آن برای درمان ضعف عمومی بدن استفاده کرد جو است . جو از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است و دارای خواص دارویی است .

جو غذایی بسیار مقوی است . جوشانده ‏ی حاصل از مخلوط دانه‏ های جو همراه با جوی دوسر و گندم ماده غذایی بسیار مقوی در درمان ضعف بدن است . جو دارای مقادیر بالایی از فسفر است و بنابراین برای وضعیت عصبی و فعالیت‏ های ذهنی بسیار مفید است .

 

منبع : beytoote.com (بیتوته)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
Facebook Twitter balatarin cloob Donbaler Donbaleh yahoo Google Buzz Google Bookmarks Digg Technorati delicious FaceNama
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

پاسخ دهید


« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : چهارشنبه ۱۵ مهر

خانواده

مروری بر مطالب گذشته