یک جمله زیبا از طرف خدا : “قبل از خواب ، دیگران را ببخش و من قبل از اینکه بیدار شوی ، تو را بخشیده ام” ...

ایران کلوب

درمان ضعف عمومی بدن

پيشگيري از بيماري ها

 

درمان ضعف عمومی بدن

مصرف انگور خستگی را برطرف می‌ کند …

 

 

درمان ضعف عمومی بدن

 

ضعف بدن یک بیماری نیست بلکه یک شکایت است . ضعف بدن و خستگی احساسی است که توسط فرد و به صورت های مختلف از جمله : بی حالی ، کسالت و زود خسته شدن ، فقدان انگیزه و نیرو، از دست دادن میل و علاقه به کارهای روزمره ، شادابی کم یا احساس یأس و ناامیدی بیان می شود ؛ همچنین به صورت احساس باطنی ضعف و میل شدید به استراحت یا خوابیدن نیز بیان می گردد .

درمان ضعف بدن

آیا می دانید چه میوه ای خستگی و ضعف بدن شما را برطرف می کند ؟ اگر این مشکل را دارید این مطلب را بخوانید .

یکی از میوه هایی که برای درمان ضعف بدن و خستگی میتوان استفاده کرد انگور است . مصرف انگور خستگی را برطرف می‌ کند و به دلیل داشتن پتاسیم برای برطرف کردن ضعف بدن مفید است . مصرف آب انگور تازه می‌ تواند یبوست که عوارض آن بی اشتهایی ، نفخ ، سردرد ، تشنگی مفرط و بوی بد دهان است را از بین ببرد .

غوره حالت کال انگور است و برای درست کردن سرکه استفاده می‌ شود و سرکه حاصل از تخمیر دانه‌ های انگور در تسکین خارش‌ های پوستی و جلدی مؤثر است .

انگور سرشار از پتاسیم است که برای درمان ضعف بدن مفید است . برای افراد مبتلا به ناراحتی‌ های قلب و اعصاب می‌ تواند مفید باشد . انگور برای سلامت قلب ، ریه و کلیه مفید است و به علت داشتن املاح و مواد سلولزی ، ملین و مدر است و برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است .
دانه‌های خشک انگور صفرا و بلغم را رفع می‌ کند . اتصالات را قوی می‌ کند و حالت‌ های خستگی و ضعف بدن را برطرف می‌ کند . روغن هسته انگور حاوی اسید‌های چرب غیر اشباع است که مصرف آن بسیار مفید است .

 

درمان ضعف عمومی بدن

یکی دیگر از مواد غذایی که میتوان از آن برای درمان ضعف عمومی بدن استفاده کرد جو است . جو از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است و دارای خواص دارویی است .

جو غذایی بسیار مقوی است . جوشانده ‏ی حاصل از مخلوط دانه‏ های جو همراه با جوی دوسر و گندم ماده غذایی بسیار مقوی در درمان ضعف بدن است . جو دارای مقادیر بالایی از فسفر است و بنابراین برای وضعیت عصبی و فعالیت‏ های ذهنی بسیار مفید است .

 

منبع : beytoote.com (بیتوته)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن درمان ضعف عمومی بدن
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

پاسخ دهید


یک × = 7

« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : دوشنبه ۱ دی
تعداد مطالب امروز : 130

خانواده

مروری بر مطالب گذشته