نكات شستن مبل

نكات شستن مبل

مجموعه: uncategorized
 • نكات شستن مبل
 •  

   

  نكات شستن مبل,لکه روی مبل,لکه جوهر روی مبل,لکه چربی روی مبل

  نكات شستن مبل …

   

  نكات شستن مبل

   

  تا همین چند سال پیش اگــر در خانه ای مبل وجود داشت ؛ تنها در اتاق پذیرایی (مهمان خانه) گذاشته می شــد و در تمام طول سال نــیــز ملحفه های سفیدی روی آن‌ پهن می کــردنــد طوری کــه اعضای خانواده حق استفاده از آن ها را نداشتند مگر زمانی کــه مهمان غریبه ای بــرای آن ها می آمد !

  اما امروز بسیاری از خانواده ها اصطلاحا مبل نشین شده اند و حــتـی بــرای بعضی ها مبلمان کارکردهای دیگری نظیر میز غذاخوری ؛ تخت خواب ؛ میز کار و … نــیــز پیدا کرده اســت .

  بنابراین طبیعی اســت کــه مبل ها در طول سال پاکیزگی خود را از دست بدهند و لازم باشد کــه حداقل در خانه تکانی پایان سال نظافت شــونــد .

  اگر قصد نظافت مبلمان خانه را دارید ایــن مطلب می تواند بــه شما کمک کــنــد .

  1- لکه های روی مبل همیشه باعث بد شکل شدن مبلمان خانه می شــود ؛ پــس بهتر اســت آن ها را هرچه زودتر پاک کنید .
  پس یادتان بماند اگــر نوشابه روی مبل ریخت آن را خیلی زود تمیز کنید ؛ بــرای ایــن کار کمی نمک روی لک بپاشید و ســپــس بــا اسفنجی خیس آن را پاک کنید تــا اثری از لکه بر جا نماند .

  2- اثر سوختگی یــا زردی سیگار را هم می توانید بــا یک حبه قند از بین ببرید .
  روش کار هم ساده اســت ... قند را روی لکه بمالید و آن قدر ایــن کار را ادامه دهید تــا پاک شــود ... اگــر ایــن لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد ؛ می توانید بــا آبلیمو آن را پاک کنید .

  3- اگــر جنس رویه مبل شما از پارچه کرکدار اســت بــا کمی شیر آن را خیس و بــا مقداری پنبه لکه آن را پاک کنید و در آخر بــا آب و صابون لکه شیر را هم از بین ببرید .

  4- را هم می توان از بین برد .
  مراحل کار بــه ایــن ترتیب اســت ؛ اول آن را خیس کنید و کمی نمک روی لکه بریزید ؛ ســپــس بــا پنبه محل را تمیز کنید ... راه دیگری هم وجود دارد ؛ ابتدا محلول گلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و ســپــس بــا آب و پودر دستی رویه مبل را شست و شو دهید .

  5- بــرای پاک کردن هم بــایــد کمی محلول نمک و الکل روی آن بمالید .
  اگر جنس رویه مبل پارچه ابریشمی باشد ؛ راه ساده تری هم وجود دارد ؛ بــا یک برگه کاغذ خشک کن روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تــا لکه ناپدید شــود .

  6- و نکته آخر ایــن کــه لکه برهای شیمیایی و آماده مصرف در فروشگاه ها وجود دارد کــه بــا خریدن آن ها می توانید اغلب لکه ها را پاک کنید .
  برای استفاده از ایــن لکه برها حتما بــه روش مصرف آن دقت کنید و یادتان باشد بدون دستکش از ایــن مواد استفاده نکنید .

   

  منابع : khorasannews

  beytoote.com (بيتوته)

  برچسب‌ها, , , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “نكات شستن مبل”

  دیدگاه ها بسته شده اند.