روابط زناشویی بعد از زایمان

روابط زناشویی بعد از زایمان

مجموعه: uncategorized
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • روابط زناشویی بعد از زایمان
 •  

   

  روابط زناشویی بعد از زایمان,رابطه زناشویی بعد از زایمان,اولین رابطه زناشویی بعد از زایمان,رابطه زناشویی پس از زایمان,روابط زناشویی پس از زایمان,رابطه زناشویی پس از زایمان طبيعي,نزديكي بعد از عمل سزارين,نزديكي بعد از زايمان

  رابطه زناشویی پس از زایمان …

   

  روابط زناشویی بعد از زایمان

   

  درباره رابطه جنسی پس از زایمان بیشتر بدانید

  ارتباط جنسی مناسب و سالم یکی از ارکان زندگی مشترک است …

  بسیاری از زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و نداشتن آگاهی کافی درباره نحوه برقراری روابط عاطفی و ارتباط جنسی با همسران خود ، با مشکلات بسیاری مواجه می شوند و متاسفانه این مشکلات در برخی زندگی ها تبدیل به بحران شده و کار به جدایی می کشد . یکی از دوران حساس در روابط جنسی زوجین ، دوران پس از زایمان است .

  روزهای پس از زایمان و دوران شیردهی ، تجربه جدیدی برای پدر و مادر است . تغییرات جسمی و روانی بسیار زیادی در بدن مادر ایجاد می شود ، بنابراین روابط جنسی نیز تحت تاثیر قرار می گیرد . مدیریت زوجین در کنترل مشکلات این دوران و حفظ رابطه مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  رابطه جنسی پس از زایمان

  یکی از نکات مهم توجه به شرایط روانی زن پس از زایمان است . اغلب مادران پس از تولد نوزاد احساس خستگی و افسردگی می کنند ، بنابراین حمایت عاطفی و درک وضعیت روحی زن نخستین گام برای بهبود روابط عاطفی است .

  اگرچه زن ممکن است در اوایل دوره پس از زایمان ، از نظر فیزیولوژیک ، توان لازم برای شروع روابط زناشویی را داشته باشد ، ولی ممکن است از آمادگی روانی مناسبی برخوردار نباشد .

  پس از زایمان ، رحم و سایر بخش های دستگاه تناسلی در طی ۴ تا ۶ هفته به حالت عادی باز می گردند . بنابراین توصیه می شود که ارتباط جنسی را تا ۶ هفته پس از زایمان به تعویق بیندازید . مقاربت زودهنگام موجب آسیب به بخیه های مادر (هم در زایمان طبیعی و هم سزارین)  و بروز مشکلاتی برای او می شود . در این مدت خونریزی پس از زایمان نیز قطع شده و ترشحات سیستم تناسلی زن به حالت طبیعی باز می گردد .

  زوجین باید قبل از شروع روابط جنسی ، روش پیشگیری از بارداری مناسبی را انتخاب نمایند . این کار استرس و نگرانی را کاهش داده و موجب بهبود روابط عاطفی و جنسی می شود .

  توصیه می شود قبل از شروع روابط جنسی پس از زایمان ، حتما با پزشک خود مشورت کنید . در صورت نیاز می توانید از مشاوره روانشناسی نیز کمک بگیرید . عدم آگاهی زوجین در این دوران موجب افسردگی و احساس گناه در زن و همچنین احساس سرخوردگی در مرد می شود .

   

  علل کاهش فعالیت جنسی پس از زایمان و رفع آنها

  احساس درد در هنگام  نزدیکی : درد در حین نزدیکی  که معمولا ناشی از بخیه محل زایمان است ، حتی در صورت التیام نیز می‌ تواند موجب کاهش فعالیت جنسی زنان شود . در این مرحله با مراجعه به پزشک و معاینه توسط او ، وضعیت بخیه های زایمان مشخص شده و اضطراب و نگرانی زوجین به خصوص زن برطرف می شود .

  توجه افراطی به نوزاد : برخی از مادران آن چنان گرفتار نوزاد و نگهداری از او می شوند که وظایف خود را به عنوان یک همسر فراموش می کنند . مدیریت خانواده و حفظ روابط از مواردی است که زنان باید در مورد آن آگاهی های لازم را کسب کنند .

  نگرانی در مورد وضعیت جسمی : برخی از زنان پس از بارداری و زایمان به دلیل تغییرات جسمی زیاد و افزایش وزن احساس خجالت کرده و به دلیل نگرانی در مورد وضعیت ظاهری خود از رابطه جنسی سرباز می زنند . باید این اطمینان به زن داده شود که تغییرات جسمی او پس از زایمان طبیعی بوده و به مرور زمان به حالت اول باز می گردد .

  خستگی : بارداری و زایمان موجب خستگی بسیار زیادی در زنان می‌شود . مسئولیت ، نگهداری از نوزاد و بر هم خوردن نظم خواب نیز مادر را با مشکلاتی همراه می سازد . بنابراین تمایل او به ارتباط جنسی کاهش می یابد . در طول شبانه روز باید ساعاتی برای استراحت مادر در نظر گرفته شود تا خستگی مفرط  اختلالی در روابط عاطفی زوجین ایجاد نکند .

  افسردگی پس از زایمان : بسیاری از زنان پس از زایمان ، دوره ای از افسردگی را تجربه می کنند . این حالت به ویژه در زایمان اول شایع تر است . از دست دادن میل جنسی یکی از ویژگی‌ های شاخص این بیماری است . این بیماران نیازمند حمایت و درمان مناسب هستند . برای حل این بحران از روانپزشک و روانشناس کمک بگیرید .

   

  نکاتی درباره روابط جنسی پس از زایمان :

  بهترین زمان برای آغاز فعالیت جنسی در هر دو شیوه سزارین و زایمان طبیعی ، ۶ هفته پس از تولد نوزاد است .

  ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی در دوران شیردهی ، مادر با خشکی واژن روبرو شود . برای حل این مشکل با تجویز پزشک می توان  از لوسیون ها و ژل های مناسب استفاده نمود .

  در هنگام نزدیکی شرایط جسمی زن در نظر گرفته شود و این عمل در موقعیت بدنی مناسبی انجام گیرد .

  ممکن است اولین ارتباطات جنسی پس از زایمان به خوبی قبل نباشند . این موضوع طبیعی بوده و به مرور زمان به حالت طبیعی باز می گردد .

   

  برچسب‌ها, , , , , ,

   

  کلمات کلیدی : اگرچه توصیه روزهای زوجین پس (هم ، آسیب آشنایی آغاز آمادگی آن آنها آگاهی احساس اختلالی ارتباط ارتباطات ارکان از است استراحت استرس استفاده اضطراب اطمینان اغلب افراطی افزایش افسردگی التیام انتخاب انجام اهمیت او اوایل اول اولین ای ایجاد این با بارداری باز باشد باید بحران بخش بخیه بدانید ارتباط بدن بدنی بر برای برخوردار برخی برطرف برقراری بروز بسیار بسیاری بعد بنابراین به بهبود بهترین بوده بگیرید بیشتر بیماران بیماری بیندازید تا تاثیر تبدیل تجربه تجویز تحت تر ترشحات تعویق تغییرات تمایل تناسلی توان توان  تواند توانید توجه توسط توصیه تولد جدایی جدیدی جسمی جنسی جوان حالت حتما حتی حساس حفظ حل حمایت حین خانواده خجالت خستگی خشکی خصوص خواب خوبی خود خوردن خونریزی دادن داده داشته در درباره درد درمان درک دست دستگاه دلیل دو دوران دوره را رابطه رحم رفع روابط روانشناس روانشناسی روانپزشک روانی روبرو روحی روز روش زایمان زایمان زایمان یکی زمان زن زناشویی زنان زندگی زنند زوج زوجین زودهنگام زیاد زیادی سازد ساعاتی سالم سایر سرباز سرخوردگی سزارین سزارین)  سیستم شاخص شایع شبانه شده شرایط شروع شود شوند شیردهی شیوه صورت طبیعی طول طی ظاهری عادی عاطفی عدم علل عمل عنوان فراموش فعالیت فیزیولوژیک قبل قرار قطع لازم لوسیون مادر مادران متاسفانه محل مدت مدیریت مراجعه مرحله مرد مرور مسئولیت مشاوره مشترک مشخص مشورت مشکل مشکلات مشکلاتی معاینه معمولا مفرط  مقاربت ممکن مناسب مناسبی مهم مواجه مواردی موجب مورد موضوع موقعیت می میل می‌ می‌شود ناشی نباشد نباشند نحوه نخستین نداشتن نزدیکی نزدیکی  نظر نظم نمایند نمود نوزاد نکات نکاتی نکند نگرانی نگهداری نیاز نیازمند نیز ها های هر هستند هفته هم همراه همسر همسران همچنین هنگام هنگام  هورمونی و واژن وزن وضعیت وظایف ولی ویژه ویژگی‌ پدر پزشک پس پیشگیری چنان ژل کار کافی کاهش کرده کسب کشد کمک کنترل کنند کنید که گام گردد گردند گرفتار گرفته گناه گیرد یابد یک یکی … بسیاری

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “روابط زناشویی بعد از زایمان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.