طرز تهيه دسر پاناكوتا

طرز تهيه دسر پاناكوتا

مجموعه: uncategorized
 • طرز تهيه دسر پاناكوتا
 •  

   

   

  طرز

   

  پاناکوتا دسری خوشمزه اســت کــه بــه صورت لایه لایه از خامه و ژله درست مــی‌ شــود و در هــر فصل از سال مــی‌ توان از ژله و میوه‌ های مربوط بــه همان فصل در آن استفاده کــرد .

  در روش زير از ژله انار و همچنین دانه‌ های میوه انار استفاده مي كنيم …

  مواد لازم بــرای 8 نفر :

  – پودر ژله انار 100 گرم یــا یک بسته
  – انار یک عدد درشت (دان کنید)
  – خامه 300 گرم
  – شیر 160 میلی لیتر یــا دو سوم پیمانه
  – شکر 55 گرم یــا یک چهارم پیمانه
  – پودر ژلاتین 2 قاشق چای خوری
  – وانیل یک چهارم قاشق چای‌ خوری

  طرز تهیه :

  ابتدا کف و دیواره‌ های قالب مناسب دسر را بــا مقدار کمی روغن مایع چرب کنید ... اگــر میزان روغن بــرای چرب کردن قالب زیاد بود ؛ اضافی آن را بــا دستمال کاغذی پاک کنید (این کار بــرای برگرداندن دسر بــه صورت قالبی انــجـام مــی‌ شود) .

  حالا در کاسه بلوری نصف میزان پودر ژله را ابتدا در نصف پیمانه آب‌ جوش حل کرده ؛ ســپــس نصف پیمانه آب سرد بــه آن اضافه کنید ؛ پــس از اینکه پودر بــه طور کامل در آب حل شــد ؛ نیمی از دانه‌ های انار را در داخل مایه ژله بریزید و ســپــس کل مایه را بــه قالب دسر منتقل کنید .

  قالب را بــه مدت 2 تــا 3 ساعت در یخچال قرار دهید تــا ژله ببندد ... نیم ساعت قبل از پایان ایــن مدت ؛ شروع بــه درست کردن مایه خامه‌ ای کنید .

  برای ایــن منظور شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تــا بــا هم مخلوط شــونــد ... شکر و پودر ژلاتین را نــیــز بــه آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تــا شکر و ژلاتین در مواد حل شــود ؛ ولــی مراقب باشید مایه نجوشد .

  بعد وانیل را بــه آنها افزوده و دوباره مخلوط کنید ... حالا مایه را از یک صافی فلزی عبور دهید تــا دانه‌ های ژلاتینی کــه حل نشده ؛ روی صافی باقیمانده و مایه‌ ای صاف و یکنواخت حاصل شــود .

  سپس مایه را کنار بگذارید تــا سرد شــود ... پــس از آن ؛ ژله را از یخچال بیرون آورید و مایه خامه‌ ای را روی آن بریزید و دوباره بــه یخچال برگردانید و مدت 3 ساعت در آن قرار دهید تــا خامه سفت شــود ... پــس از ایــن مدت دوباره بــا بقیه پودر ژله مایه ژله‌ ای آماده کنید و بعد از ریختن باقیمانده دانه‌ های انار ؛ سطح خامه‌ ای را بــا ژله بپوشانید و آن را دوباره در یخچال قرار دهید تــا ژله رویی ببندد .

  در پایان ؛ قالب را در ظرف مورد نظر برگردانید ... بــرای ایــن منظور ابتدا دستتان را بــا آب سرد خیس کنید ؛ ســپــس بــه دور دیواره قالب بکشید و قالب را برگردانید .

  نکته : اگــر هنگام برگرداندن قالب دسر بــه طور کامل برنگشت ؛ روی آن را بــا تکه‌ های ژله چسبیده بــه کف قالب تزئین کنید .

   

  منبع : hamshahrionline.ir

  گردآوري : پورتال جامع ايران كلوب (www.irancloob.com)

   

  برچسب‌ها, , , , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهيه دسر پاناكوتا”

  دیدگاه ها بسته شده اند.