خواص عناب

خواص عناب

مجموعه: uncategorized
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص عناب
 •  

   

  خواص عناب,عناب

  خواص عناب

   

  خواص عناب

   

  عناب درختچه ای است متوسط با برگ های کشیده و ریز كه در زمستان برگریز می شود . منشا این گیاه به چین و آسیا بر می گردد ، گرچه بعد ها به طور نامعلومی پراكنده شده و امروز در بخش های گسترده ای از نقاط مختلف زمین دیده می شود .

   

  ویژگی های میوه عناب

  میوه گیاه که همان عناب نامیده می شود خوراكی است . عناب در شكل ظاهر بیش از 2 یا 3 سانتیمتر طول دارد . وقتی میوه عناب نارس است لغزان و سبز است و طعمی شبیه سیب دارد . هسته آن نیز سخت و مخروطی شكل است .

  هنگامی كه میوه می رسد به رنگ زنگ زدگی یعنی قرمز تیره برمی گردد و سپس چروكیده می شود . این میوه در ظاهر شبیه به خرماست بنابراین عناب خرمای قرمز نیز نامیده می شود . عناب ( خرمای چینی ) نیز نامیده می شود .

   

  خواص دارویی عناب

  خواص دارویی عناب مدت های طولانی است كه شناخته شده . مردمان كشورهایی مانند چین و كره عناب را به عنوان داروی سنتی كه مبنای گیاهی دارد بكار می برند . این میوه با خواص تخفیف استرس مطرح شده است .

  پودر میوه عناب برای آرامش اعصاب و اضطراب به كار برده می شود . میوه عناب خون را تصفیه و سموم را از سیستم بدن دفع می كند . عناب پوست را روشن می كند ، مانع مشكلات قلبی می شود و احساس آرامش می آورد . خواص آنتی اكسیدان عناب همچنین به جلوگیری از سرطان كمك می كند .

  البته به یاد داشته باشید که این میوه علاوه بر اینکه خون را تصفیه می کند موجب ازدیاد ویتامین k شده و خون را سفت میکند و مصرف زیاد آن برای افرادی که دچار غلظت خون هستند توصیه نمی شود .

  جوشانده برگ عناب اغلب برای تسكین وعصاره آن برای درمان گلودرد به كار می رود .

  استفاده از مغز میوه در بریدگی ها و زخمها موجب تسریع در بهبودی آنها می شود .

  مخلوط عناب با فلفل و نمك در بیماران مبتلا به سوء هاضمه و حتی بیماری های صفراوی سودمند است . عناب خشك رسیده به عنوان ملین عمل می كند . دانه عناب خاصیت داروی مسكن را دارد .

  اگر با كره خورده شود از حالت تهوع و استفراغ جلوگیری می كند . مصرف آن در دوران بارداری به كاهش دردهای شكمی معروف است . ضمن اینکه در کاهش دردهای روماتیسمی نیز مفید است . عناب به شکل گلچین شده ، خشك شده و آب نبات هایی با اسانس عناب و به عنوان خوراكی یا همراه با چای عصرانه در بریتانیا مصرف می شود . در رنگ های سیاه و قرمز موجود است . شكل دود داده عناب طعم آن را افزایش می دهد . شربت شیرین میوه عناب در كشورهای كره ، تایوان و چین به طور عموم در دسترس مردم است . عناب كنسرو شده و همچنین چای با طعم عناب به طرز گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد .

  در برخی مناطق نیز میوه عناب برای تهیه سركه نیز کاربرد دارد . در برخی قسمت های جهان مردم شربت عناب را نیز می نوشند . ضمن اینکه در آفریقا از این میوه در تهیه كیك استفاده می شود . اما كاربرد عناب در ایران ، هندوستان و پاكستان بیشتر به صورت میوه خشک شده است .

  منبع : seemorgh.com (سيمرغ)
  برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

   

  کلمات کلیدی : استفاده البته جوشانده در مخلوط هنگامی پودر ( (سيمرغ) ) ، آب آرامش آسیا آفریقا آن آنتی آنها آورد احساس از ازدیاد اسانس است استرس استفاده استفراغ اضطراب اعصاب اغلب افرادی افزایش اكسیدان اما امروز اگر ای ایران این اینکه با بارداری باشید بخش بدن بر برای برخی برده برمی برند برگ برگریز بریتانیا بریدگی بعد بكار بنابراین به بهبودی بیش بیشتر بیماران بیماری تایوان تخفیف تسریع تسكین تصفیه تهوع تهیه توصیه تیره جلوگیری جهان حالت حتی خاصیت خرماست خرمای خشك خشک خواص خوراكی خورده خون داده دارد داروی دارویی داشته دانه در درختچه دردهای درمان دسترس دفع دهد دود دوران دچار دیده را رسد رسیده رنگ رود روشن روماتیسمی ریز زخمها زدگی زمستان زمین زنگ زیاد سانتیمتر سبز سخت سرطان سركه سفت سموم سنتی سوء سودمند سپس سیاه سیب سیستم شبیه شده شربت شكل شكمی شناخته شود شکل شیرین صفراوی صورت ضمن طرز طعم طعمی طور طول طولانی ظاهر عصرانه علاوه عمل عموم عناب عناب عناب عنوان غلظت فلفل قرار قرمز قسمت قلبی كار كاربرد كاهش كره كشورهای كشورهایی كمك كند كنسرو كه كیك لغزان مانع مانند مبتلا مبنای متوسط مختلف مخروطی مدت مردم مردمان مسكن مشكلات مصرف مطرح معروف مغز مفید ملین مناطق منبع منشا موجب موجود مورد می میوه میکند نارس نامعلومی نامیده نبات نقاط نمك نمی نوشند نیز ها هاضمه های هایی هستند هسته همان همراه همچنین هندوستان و وعصاره وقتی ویتامین ویژگی پاكستان پراكنده پوست چای چروكیده چین چینی کاربرد کاهش کشیده کند که گردد گرچه گسترده گلودرد گلچین گیاه گیاهی گیرد یا یاد یعنی

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص عناب”

  دیدگاه ها بسته شده اند.