خواص دارچین و عسل

خواص دارچین و عسل

مجموعه: uncategorized
 • خواص دارچین و عسل
 •  

   

  خواص دارچین و عسل,دارچین و عسل,دارچین بــا عسل

  فواید دارچین بــا عسل …

   

   

  ١- درمان بیماری قلبی :

  مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و بــه جای مربا روی نان قرار دهید و بــه طور منظم در وعده صبحانه مصرف کنید ... ایــن روش در کاهش کلسترول ؛ جلوگیری از بروز حمله قلبی ؛ تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر اســت ... بیماران مبتلا بــه حمله قلبی نــیــز بــا مصرف روزانه ایــن مخلوط از حمله قلبی بعدی در امان خواهند بود ... بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده اســت ؛ بــا بالا رفتن سن ؛ شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهند ... عسل و دارچین بــه شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه میبخشد .

  ٢- از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات :

  مخلوطی از یک سهم عسل ؛ ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن کــه احساس خارش می کنید قرار دهید ؛ خارش و درد در عرض یک یــا ٢ دقیقه فروکش خواهد کــرد .

  ٣- درمان التهاب مفصل (آرتریت) :

  روزانه ؛ یک وعده صبح و یک وعده شب ؛ مخلوطی از یک فنجان آب گرم ؛ ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شــود ... ایــن مخلوط معجزه گر در صورت مصرف بــه طور منظم آرتریت های مزمن را نــیــز درمان می کــنــد ... بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری کــه قبل از صرف صبحانه از ایــن مخلوط استفاده کــردنــد نشان داد ؛ ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کــردنــد و پــس از یک ماه بیشتر افرادی کــه قادر بــه راه رفتن یــا حرکت نبودند ؛ بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را بــه دست آوردند .

  ٤- جلوگیری از ریزش مو :

  قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ ؛ یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را بــه مدت ٥ تــا ١٥ دقیقه روی سر قرار دهید و ســپــس آن را بشویید .

  ٥- از بین بردن عفونت مثانه :

  دو قاشق غذاخوری عسل بــه همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را بــا مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید ... ایــن روش باعث می شــود کــه میکروب های مثانه از بین برود .

  ٦- درمان درد دندان :

  مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٥ قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید ... ایــن عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تــا درد تسکین یابد .

  ٧- کاهش کلسترول :

  ٢ قاشق غذاخوری عسل را بــا ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید ... ایــن کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت بــه ١٠ درصد کاهش می دهد .

  ٨- درمان سرماخوردگی :

  به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل بــا یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید ... ایــن روش بــرای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت بــه کار می رود .

  ٩- درمان ناباروری :

  برای برطرف کردن ایــن مشکل ؛ بــه مردان توصیه می شــود ٢ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کـنـنـد ... در کشورهای چین ؛ ژاپن و خاوردور کــه بــا مشکل ناباروری مواجه اند ؛ در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری عسل را بــه طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تــا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شــود ... زوجی کــه مدت ١٤ سال بچه دار نمی شدند بــا شروع مصرف عسل و دارچین پــس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند .

  ١٠- درمان درد معده :

  مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده ؛ زخم معده را نــیــز درمان می کــنــد .

  ١١- تقویت سیستم ایمنی :

  استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کــنــد ... دانشمندان دریافتند کــه عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن اســت ... مصرف مداوم عسل گلبول های سفید خون را تقویت می کــنــد تــا بتواند بــا باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کــنــد .

  ١٢- برطرف کردن سوء هاضمه :

  قبل از هــر وعده غذا ؛ پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تــا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید ؛ زیــرا ایــن مخلوط غذاهای سنگین را بــه راحتی هضم می کــنــد .

  ١٣- جلوگیری از آنفلوآنزا :

  دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده کــه مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی اســت کــه از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری بــه عمل می آورد .

  ١٤- افزایش طول عمر :

  مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شــود ... مخلوطی از ٤ قاشق چای خوری عسل ؛ یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را بــا هم بجوشانید ... ســپــس مخلوط بــه دست آمده را ٣ الی ٤ بار در روز بــه مقدار یک چهارم فنجان میل کنید ... ایــن مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نــیــز جلوگیری می کــنــد .

  ١٥- برطرف کردن جوش صورت :

  قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد بــا آب ولرم بشویید ... تکرار روزانه ایــن کار بــه مدت ٢ هفته ؛ جوش ها را از بین می برد .

  ١٦- درمان عفونت های پوستی :

  قرار دادن مخلوطی بــه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست ؛ عفونت های پوستی و اگزما را نــیــز درمان می کــنــد .

  ١٧- درمان سرطان :

  تحقیقات جدید انــجـام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده ؛ سرطان های پیشرفته معده و استخوان بــه طور موفقیت آمیزی درمان شده اســت ... بیماران مبتلا بــه ایــن سرطان ها ٣ بار در روز و بــه مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کـنـنـد .

  ١٨- از بین بردن خستگی مفرط :

  مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر کــه بدن بــا افت نشاط روبه رو اســت طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد .

  ١٩- از بین بردن بوی بد دهان :

  شما می توانید پــس از بیدار شدن از خواب بــا محلولی از یک قاشق چای خوری عسل ؛ مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تــا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید .

  ٢٠- مشکل شنوایی :

  مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کــنــد .

  شایان ذکر اســت ؛ عسل مورد مصرف بــایــد خام و پاستوریزه نشده باشد ... زیــرا کــه آنزیم های لازم بــه هنگام عمل پاستوریزه بــه علت حرارت دیدن از بین می رود .

  منبع : seemorgh.com (سيمرغ)

  برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص دارچین و عسل”

  دیدگاه ها بسته شده اند.