شخصیت شناسی از روی چهره

مجموعه: دسته‌ بندی نشده
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • شخصیت شناسی از روی چهره
 •  

   

  شخصیت شناسی از روی چهره,شخصیت شناسی از روی چهره افراد,شخصیت شناسی از روی صورت,شخصیت شناسی از روی اعضای صورت,شخصیت شناسی چهره,شخصیت شناسی با چهره,چهره خوانی

  شخصیت شناسی از روی اعضای صورت …

   

  شخصیت شناسی از روی چهره

   

  چهره خوانی

  چـهره خـوانـی به این مـعـنـاست که شما فـقــط با  با نگاه کردن به صورت شخص مورد نظر پی بـه خـصـوصـیات اخلاقی و شخصیتی او ببرید . چـهره خـوانـی توسـط مردم در اعصار مختلف انجام شده است .  شـناخـتـن افراد تنها از روی خصوصیـات ظـاهـری آنها مسئله بسیار جالبی است . نـکات ظـریف و دقیـق و پیچیدگی های بسیاری در علـم چـهـره خـوانـی وجـود  دارد ولی ما در اینجا به بیان نکات اصلی تر و مهم تر آن بسنده می کنیم …

   

  چهره خوانی چیست ؟

  بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصـیصـه هـای صـورت افـراد بـه ویژگی های شخصیتی ، متوجه  افکار و درون دیگران شود . با گـذشـت سـالها علم چهره شناسی نیز گسترش یافته و به شاخه های مختلف تـقسـیم شـده است . بـرای مثـال “متوپوسکپی” علم پی بردن به سیرت و درون آدمی از روی خطوط روی پیشانی است .

  “فرنولوژی” علم جمجمه خوانی و مطالعه طرز تشکیل جمجمه می باشد که به بنا نهادن شخصیت و امیال ذاتی و روانی افراد کمک می کند .

  “فیزیـوگـنومی” یا عـلم چـهره شـنـاسی ، موضوعی است که ما به آن خواهیم پرداخت . این علم به ما می آموزد که چگونه از روی چهره افراد پی به شخصیت آنها ببریم .

  امروزه دانشمندان به چنین علومـی ، “شـبـه علـوم” اطـلاق کرده و بـهای زیـادی بــه آن  نمی دهند و هـمانند عـلومی مانـنـد “طالع بـینی” به آنها می نگرند : اثبات نشده ولی بی ضرر . با این وجود هنوز بسیاری از مردم چهره خوانی را راهی مطمئن برای قضاوت در مورد افراد می دانند . چیزی که اهمیت دارد این اسـت کـه چـهره را بصورت کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تا رسیدن به همه حقایق از قضاوت هـای شـتاب زده اجتناب کنیم .

   

  اکنون گذری می کنیم بر نکات بنیادین چهره خوانی و چگونگی تشخیص شخصیت افراد :

   

  شکل صورت

  دراز و کشیده : افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموما دارای صـبر و تحمل زیاد بوده و توانایی حل مشکلات در آنها بیشتر است . جـذابـیـت و خوش ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آنها معمولا کارهای خـود را نـیـمـه تمام رها نکرده و عادت به انجام امور بطور تمام و کمال دارند .

  گرد : این شکل دلالت بر امیدواری ، زنده دلی و انرژی دارد . اینگونه افراد می تـوانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند .

  پهن : اینگونه اشخاص بردبار و مهربان و معمولا افراد روشنفکری می باشند .

  مربعی : طرفدار استقلال فردی و فردگرایی ، سختـکوشـی بـرای دسـتـیـابی بـه آرزوها ، زیرکی و فعال بودن از ویژگی های این افراد محسوب می شود .

   

  پیشانی

  صاف : کسانی که دارای خطوط در پیشانی نیستـنـد ، افـرادی اندیشمند و همیشه در حال تفکر می باشند و در تصمیم گیری ها سریع و منطقی عمل می نمایند .

  چروکیده : وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می دهد  که ایـنـگونه افراد به سرعت هیجان زده و احساساتی شده و سریع آشفته و پریشان حال می گردند .

  چشم

  رمانها ، داستانها و اشعار بسیار زیادی در مورد چشم و ارتباط آن با خصوصیات روحی و روانی انسان نوشته شده است . چشمها هیچگاه دروغ نمی گویند ؛ آنها بیانگر احساس درونی و واقعی ما می باشند .

  اضطراب : اگر مابین عنبیه و پـلک پـایینی هـر دو چشم مـقداری سفیدی وجود داشت ، آن شخص انسانی مضطرب و نگران است .

  تندخویی : اگر بالای عنبـیه بخشی سفید رنگ وجود داشت ، علاوه بر استرس نشانگر تندخویی و پرخاشگری در فرد است .

  روان پریشی : چنـانچه دور تا دور عنبیه را سفیدی فرا گرفته باشد ، نشانگر عدم تعادل و پایداری روح و روان فرد خواهد بود .

  شادی : وجـود خـطوط کـوچـک در خـارج از چـشمها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد می باشد .

  ابرو

  صاف : صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه ، تفکر و ایده گرایی فرد می باشد .

  کمانی : افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هسـتند از حـکایـتـها و داسـتـانـهـای واقعی لذت می برند .

  باریک : اینگونه افراد معمولا دارای اعتماد به نفس اندکی می باشند بخصوص اگر ابـروی آنها بجز باریکی ، بالا و گرد نیز باشد .

  پیوسته : پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائما در حال تفکر و اندیشـه بـوده و ایده های جالبی در سر دارد .

  پلک

  کوچک : اگر فاصـله بـین بالای پلک و مژه کم باشد بیانگر اسـتقلال فرد می باشد و اینکه آن فرد حتی ممکن است بصورت ارادی خودش را به دیگران نزدیک نکند .

  بزرگ : بزرگ بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران دارد .

   

  بینی

  کوچک : گفته می شود اشـخاصی که بـیـنی کـوچـک دارنـد ذاتـا افـرادی ضعیف و اغلب غیر قابل اتکا بوده و در تصمیم هایشان استوار و ثابت قدم نمی باشند .

  بزرگ : بزرگی بینی نشانه ابتکار و عزم و اراده می باشد . یک شـخصـیت قـوی که اثرش را بر جای خواهد گذاشت .

   

  منبع : اختصاصی ایران کلوب (www.irancloob.com)

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “شخصیت شناسی از روی چهره”

  دیدگاه ها بسته شده اند.

  }