طريقه درست كردن كمپوت ميوه جات

طريقه درست كردن كمپوت ميوه جات

مجموعه: uncategorized
 • طريقه درست كردن كمپوت ميوه جات
 •  

   

  كمپوت,كمپوت ميوه جات,درست كردن كمپوت,كمپوت توت فرنگی,كمپوت گيلاس,كمپوت زردآلو,كمپوت سيب

  به دو روش می توان کمپوت درست کــرد …

   

   

  طريقه ميوه جات

   

  1- میوه مورد نظر و آب و کمی شکر را در قابلمه ریخته مستقیماً روی حرارت می گذاریم تــا یکی دو جوش بزند و بعد از روی حرارت بر می داریم کــه ایــن نوع کمپوت ماندگاری ندارد و نهایتاً چند روزی بیشتر در یخچال نمی ماند .

  2- کمپوت هایی کــه درست می کنیم اگــر کاملاً شرایط درست کردن کمپوت را رعایت کنیم ماندگاری بالایی خواهند داشت ... شاید بتوان چند سالی نگه داشت ... بــرای اینکه کمپوت خوبی درست کنیم میوه هایی کــه انتخاب می کنیم نباید له باشد ؛ زدگی نداشته باشد و کاملاً سالم و مرغوب باشد و آنها را خوب شسته و خشک می کنیم و داخل شیشه های در فلزی استریل شده می ریزیم تــا بالای شیشه پر شــود و در یک قابلمه آب می ریزیم و می گذاریم روی حرارت تــا بجوش آید و از روی حرارت برداشته و شکر کم کم بــه آن اضافه می کنیم تــا بــه مرحله اشباع برسد یعنی شکر دیگر در آب حل نشود ... وقتی کــه کاملاً سرد شــد روی میوه های داخل شیشه می ریزیم تــا لب بــه لب شــود و در شیشه ای را می گذاریم و شیشه ها را داخل یک قابلمه می چینیم و آب سرد می ریزیم تــا 2 سانت بــه در آن مانده و روی حرارت می گذاریم و زمانیکه آب درون قابلمه بــه نقطه جوش برسد بــرای آن وقت می گیریم و بعد از گذشت زمان لازم از روی حرارت برداشته و یکی یکی در شیشه ها را مجدداً سفت کرده سرد کــه شــد در کمد گذاشته یــا کابینت و هــر وقت کــه نیاز بود استفاده می کنیم ... اگــر تمام نکات رعایت شــود و در شیشه هوا نکشد بــا ایــن روش بهترین کمپوت را درست می کنیم و ایــن عمل هم بــه اقتصاد خانواده کمک می کــنــد و هم بــه سلامت بودن خانواده چــون مواد شیمیایی و ضد کپک و غیره در آن بکار نمی رود .

   

  توت فرنگی : میوه هایی مثل توت فرنگی زمان پخت آن از زمان جوش آمدن آب 5 دقیقه کافی اســت ... توت فرنگی کافی اســت کــه دم آن را بگیریم .

  گیلاس : میوه هایی مثل گیلاس و آلبالو هسته آن را در نمی آوریم و زمان آماده سازی آن از زمان جوش آمدن آب 10 دقیقه کافی اســت .

  زردآلو : میوه هایی مثل زردآلو ؛ هلو ؛ شلیل را هسته آن را در می آوریم و پوست هلو را هم می گیریم و زمان پخت آن از زمان جوش آمدن آب 15 دقیقه کافی اســت .

  سیب : میوه هایی مثل سیب و گلابی پوست و دانه آن را جدا کرده و زمان آماده سازی از زمان جوش آمدن آب 20 دقیقه کافی اســت ... (البته سیب و گلابی را تکه تکه می کنیم)

   

  منابع : khaneyemod

  beytoote.com (بيتوته)

   

  برچسب‌ها, , , , , , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طريقه درست كردن كمپوت ميوه جات”

  دیدگاه ها بسته شده اند.