نکات پخت ماهی

نکات پخت ماهی

مجموعه: uncategorized
 • نکات پخت ماهی
 •  

   

  نکات پخت ماهی,درست كردن ماهی,پختن ماهی

  نکات پخت ماهی

   

  ماهی از جمله غذاهایی اســت کــه در ماه های معینی از سال می توان آن را مصرف کــرد و خوردن آن در ماه های دیگر لذت بخش نـیـسـت ... ماه هایی کــه خوردن ماهی لطف زیادی ندارد عبارتند از : اردیبهشت ؛ خرداد ؛ تیر و مرداد ... البته ایــن بــرای کسانی اســت کــه دور از شهرهای بندری هستند ؛ وگرنه ساحل نشینان در تمام طول سال ماهی مصرف می کـنـنـد .

  – فرار ماهی :

  برای اینکه ماهی هنگام تمیز کردن از دست شما سُر نخورد ؛ کمی نمک روی تخته ای کــه زیر ماهی گذاشته اید بپاشید و بعد ماهی را روی آن قرار دهید ... ماهی بــه نمک می چسبد و بدون آنکه بلغزد ؛ می توانید آن را پاک کنید .

  :

  برای پیشگیری از پخش شدن پولک ها بــه هنگام پاک کردن ماهی ؛ آن را درون ظرف بزرگ و پُر آبی قرار دهید و فلس ها را داخل آب ؛ از بدن ماهی جدا کنید .

  :

  برای از بین بردن بوی ماهی از دست ؛ دست های خود را بــا محلول سرکه و آب یــا آب و نمک بشویید .

  :

  اگر جزء کسانی هستید کــه ماهی آب پز می خورید ؛ ولــی بــا ایــن مشکل روبرو هستید کــه ماهی بــه هنگام پختن در آب متلاشی می شــود ؛ بــرای جلوگیری از ایــن کار ؛ کمی سرکه در آب جوش بریزید و ماهی را در آن بپزید .

  – شیر و ماهی :

  هیچ وقت بــرای ذوب کردن یخ ماهی آن را درون آب نگذارید ... آن را درون شیر قرار دهید ... شیر مزه یخ زدگی را از ماهی می گیرد و طعم دلپذیری بــه آن می دهد و هــمــه فکر می کـنـنـد ؛ ماهی کاملا تازه اســت .

  – تیغ ماهی :

  اگر تیغ ماهی در گلویتان گیر کــرد ؛ کمی سیب زمینی پخته یــا تکه ای نان خمیر بخورید .

  برای کم کردن درد و ناراحتی ناشی از تیغ ماهی در گلو ؛ یک لیمو ترش را از وسط بــه دو نیم کنید و بعد بــه آرامی آب لیمو را بمکید ... ایــن کار بــه نرم شدن تیغ ماهی کمک می کــنــد و زود احساس راحتی می کنید .

   

  منبع :‌ تبيان

   

  برچسب‌ها, , , , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “نکات پخت ماهی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.