سخنان بزرگان در مورد خیانت

سخنان بزرگان در مورد خیانت

مجموعه: دسته‌ بندی نشده
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • سخنان بزرگان در مورد خیانت
 •  

   

  سخنان بزرگان در مورد خیانت,خیانت در عشق,خیانت

  سخنان بزرگان درباره خيانت

   

  سخنان بزرگان در مورد خیانت

   

  حيله و خيانت ، بيشتر از اشخاص ناتوان سر مي زند . (لارشفوكولد)

  هر كه خيانت ورزد ، دستش در حساب بلرزد .

  هر كس كه به راز ديگران آگاه گشت ، اگر آن راز را بگشايد مانند آن است كه به خيانت و فساد آلوده شده است.

  راستي ، امانت است و دروغ گفتن خيانت .

   

  در وجود هر يك از ما خائني بنام خودخواهي وجود دارد كه فقط در برابر تملق و چاپلوسي نرم مي شود . (پل والري)

  اگر كسي يك بار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه اوست و اگر كسي دوبار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه توست . (دالايي لاما)

  نخستين خيانت ، جبران ناپذير است و از طريق واكنش زنجيره اي ، خيانت هاي ديگري را بر مي انگيزد كه هر كدام از آنها ما را بيش از پيش از خيانت پيشين دور مي كند . (ميلان کوندرا)

  از زمان كودكي ، پدر و آموزگار مدرسه براي ما تكرار مي كنند كه خيانت ، نفرت انگيزترين چيزي است كه مي توان تصور كرد . اما خيانت كردن چيست ؟ خيانت ، از صف خارج شدن و به سوي نامعلوم رفتن است . (ميلان کوندرا)

  بدترين چيز در زندگي ، هراس در ميدان جنگ و خيانت به دوست است . (اسكار وايلد)

  كودكان اعتماد مي كنند ، زيرا هرگز شاهد خيانت نبوده اند . معجزه آنگاه رخ مي دهد كه اين اعتماد را در نگاه پيري فرزانه ببينيم . (بوبن)

  ترديدها به ما خيانت مي كنند ، ما را از تلاش به دور مي سازند و از پيروزي هايي كه به احتمال زياد نصيب ما خواهد شد محروم مي سازند . (ويليام شكسپير)

  ترديدهاي ما خائناني هستند كه با ايجاد ترس در درونمان ، ما را از تلاش باز مي دارند و در نتيجه ، سبب مي شوند كه نتايج دلخواه را به دست نياوريم . (ويليام شكسپير)

  شترها خائن هستند ؛ هزاران كيلومتر راه مي روند ، بدون اينكه هيچ نشانه اي از خستگي در آنها نمايان شود . سپس ناگهان به زانو درمي آيند و مي ميرند . اسبها كم كم خسته مي شوند و هميشه مي داني چقدر از آنها توقع داشته باشي و چه زماني ممكن است بميرند . (پائولو كوئيلو)

  نتيجه ي فريب و رياكاري ، نااميدي و اندوه ؛ و راه خيانتكاران ، دشوار است . (فلورانس اسكاول شين)

  هرگز ترديدي به خود راه ندادم كه همه بر من خيانت مي كنند و باز هر بار هم كه خيانت مي كردند غرق در شگفت مي شدم . (فرناندو پسوا)

  ايراد ، خيانت ، سوء ظني شادمانه و ميل به تمسخر ، همگي نشاني از سلامت است و هر امر بي قيد و شرطي ، نشاني از بيماري . (نيچه)

  سوگند به خدا ! من از جمله‌ ي طرد كنندگان جاهليت از جامعه بوده‌ ام ، تا آنگاه كه لشكر جاهليت همگي پشت گرداندند ، و زير ذلت سلطه مجتمع شدند . من اكنون ناتوان نشده‌ ام و نمي‌ ترسم و خيانتي نكرده‌ ام و سست نشده‌ ام . و سوگند به خدا ! قطعاً باطل را مي‌ شكافم ، تا حق را از پهلوي آن درآورم .  (امام علي ع )

  آگاه باشيد ! اين دنيا مانند زني است نابكار كه خود را بر مردان عرضه كند [و سپس امتناع كند] و چارپايي است سركش و ستيزه‌ گر و دروغ‌ گويي است خيانت پيشه . همواره در حال انكار و كفرورزي و معاندي است متمرّد ، داراي تمايل زياد و اضطرار و دگرگوني فراوان . (امام علي ع )

  كسي كه امانت را ناچيز شمارد و به آن خيانت كند و نفس و دين خود را از خيانت پاك نگرداند ، قطعاً ذلّت و رسوايي را در دنيا به خود وارد ساخته و او در آخرت ذليل‌ تر و رسواتر خواهد بود . (امام علي ع )

  به يقين ، خيانت بر امت ، بزرگ‌ ترين خيانت است و فريبكاري‌ِ پيشوايان ، زشت‌‌ ترين فريبكاري‌ هاست . (امام علي ع )

  هر كس به زمانه اطمينان كند ، زمانه به او خيانت ورزد و هر كس آن را تعظيم كند ، پست و خوارش نمايد . (امام علي ع )

  كسي كه برادر مؤمنش را بر امري كه مكروه او باشد ببيند و تواند كه او را برگرداند از آن امر و برنگرداند خيانت كرده است در برادري او . (امام جعفر صادق ع ) 

  هر كه خيانت كند امانتي را در دنيا و به اهلش پس ندهد تا مرگ او را دريابد بر غير ملت من مرده باشد و حق تعالي در قيامت از او در خشم باشد . (حضرت محمد ص )

  هر كه مال خيانتي را دانسته بخرد ، چنان است كه خود خيانت كرده باشد . (حضرت محمد ص )

  دو طرف صراط ، امانت و صله‌ ي رحم است . پس كسي كه در امانت مردم خيانت نكرده است و با خويشان خود نيكي كرده از صراط به آساني مي‌ گذرد زود به بهشت مي‌ رود و كسي كه خيانت در امانت‌ ها كرده و قطع صله‌ ي رحم كرده است عمل ديگر او را نفع نمي‌ دهد و صراط او را در آتش مي‌ افكند . (حضرت محمد ص )

  گفته شده است : اگر كسي مي‌ خواهد از دست زنش خلاص شود ، كافي است طلاق‌ نامه‌ اي بنويسد و به او بدهد . اما من مي‌ گويم هر كه زن خود را بدون اينكه خيانتي از او ديده باشد ، طلاق دهد و آن زن دوباره شوهر كند ، آن مرد مقصر است زيرا باعث شده زنش زنا كند ؛ و مردي نيز كه با اين زن ازدواج كرده ، زناكار است . (انجيل متي)

  براي هر انسان خيانت‌ كاري در روز قيامت پرچمي برافراشته مي‌ شود كه به وسيله‌ي آن (‌ميان مردم) ‌شناخته مي‌ گردد. (حضرت محمد ص )

  انساني كه اهل نيرنگ و فريب و خيانت است ، در آتش (جهنّم) قرار مي‌ گيرد . (حضرت محمد ص )

  به كسي كه تو را مورد اطمينان خود مي‌ داند ، امانت (او) را بده و با كسي كه به تو خيانت هم كرده است ، خيانت مكن . (حضرت محمد ص )

  كسي كه امانت ندارد ، (در امانت خيانت مي‌ كند) ‌ايماني براي او نيست . (حضرت محمد ص )

  خيانت ، فقر را به همراه دارد . (حضرت محمد ص )

  طبيعت مؤمن هر صفتي را ‌(ممكن است)‌ داشته باشد ، مگر خيانت و دروغ . (يعني مؤمن كسي است كه به اين دو صفت اصلاً فكر نمي‌ كند . ) (حضرت محمد ص )

  منبع : –

  برچسب‌ها, , , ,

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “سخنان بزرگان در مورد خیانت”

  دیدگاه ها بسته شده اند.