سخنان بزرگان در مورد خیانت

مجموعه: دسته‌ بندی نشده
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • سخنان بزرگان در مورد خیانت
 •  

   

  سخنان بزرگان در مورد خیانت,خیانت در عشق,خیانت

  سخنان بزرگان درباره خیانت

   

  سخنان بزرگان در مورد خیانت

   

  حیله و خیانت ، بیشتر از اشخاص ناتوان سر می زند . (لارشفوکولد)

  هر که خیانت ورزد ، دستش در حساب بلرزد .

  هر کس که به راز دیگران آگاه گشت ، اگر آن راز را بگشاید مانند آن است که به خیانت و فساد آلوده شده است.

  راستی ، امانت است و دروغ گفتن خیانت .

   

  در وجود هر یک از ما خائنی بنام خودخواهی وجود دارد که فقط در برابر تملق و چاپلوسی نرم می شود . (پل والری)

  اگر کسی یک بار به تو خیانت کرد ، این اشتباه اوست و اگر کسی دوبار به تو خیانت کرد ، این اشتباه توست . (دالایی لاما)

  نخستین خیانت ، جبران ناپذیر است و از طریق واکنش زنجیره ای ، خیانت های دیگری را بر می انگیزد که هر کدام از آنها ما را بیش از پیش از خیانت پیشین دور می کند . (میلان کوندرا)

  از زمان کودکی ، پدر و آموزگار مدرسه برای ما تکرار می کنند که خیانت ، نفرت انگیزترین چیزی است که می توان تصور کرد . اما خیانت کردن چیست ؟ خیانت ، از صف خارج شدن و به سوی نامعلوم رفتن است . (میلان کوندرا)

  بدترین چیز در زندگی ، هراس در میدان جنگ و خیانت به دوست است . (اسکار وایلد)

  کودکان اعتماد می کنند ، زیرا هرگز شاهد خیانت نبوده اند . معجزه آنگاه رخ می دهد که این اعتماد را در نگاه پیری فرزانه ببینیم . (بوبن)

  تردیدها به ما خیانت می کنند ، ما را از تلاش به دور می سازند و از پیروزی هایی که به احتمال زیاد نصیب ما خواهد شد محروم می سازند . (ویلیام شکسپیر)

  تردیدهای ما خائنانی هستند که با ایجاد ترس در درونمان ، ما را از تلاش باز می دارند و در نتیجه ، سبب می شوند که نتایج دلخواه را به دست نیاوریم . (ویلیام شکسپیر)

  شترها خائن هستند ؛ هزاران کیلومتر راه می روند ، بدون اینکه هیچ نشانه ای از خستگی در آنها نمایان شود . سپس ناگهان به زانو درمی آیند و می میرند . اسبها کم کم خسته می شوند و همیشه می دانی چقدر از آنها توقع داشته باشی و چه زمانی ممکن است بمیرند . (پائولو کوئیلو)

  نتیجه ی فریب و ریاکاری ، ناامیدی و اندوه ؛ و راه خیانتکاران ، دشوار است . (فلورانس اسکاول شین)

  هرگز تردیدی به خود راه ندادم که همه بر من خیانت می کنند و باز هر بار هم که خیانت می کردند غرق در شگفت می شدم . (فرناندو پسوا)

  ایراد ، خیانت ، سوء ظنی شادمانه و میل به تمسخر ، همگی نشانی از سلامت است و هر امر بی قید و شرطی ، نشانی از بیماری . (نیچه)

  سوگند به خدا ! من از جمله‌ ی طرد کنندگان جاهلیت از جامعه بوده‌ ام ، تا آنگاه که لشکر جاهلیت همگی پشت گرداندند ، و زیر ذلت سلطه مجتمع شدند . من اکنون ناتوان نشده‌ ام و نمی‌ ترسم و خیانتی نکرده‌ ام و سست نشده‌ ام . و سوگند به خدا ! قطعاً باطل را می‌ شکافم ، تا حق را از پهلوی آن درآورم .  (امام علی ع )

  آگاه باشید ! این دنیا مانند زنی است نابکار که خود را بر مردان عرضه کند [و سپس امتناع کند] و چارپایی است سرکش و ستیزه‌ گر و دروغ‌ گویی است خیانت پیشه . همواره در حال انکار و کفرورزی و معاندی است متمرّد ، دارای تمایل زیاد و اضطرار و دگرگونی فراوان . (امام علی ع )

  کسی که امانت را ناچیز شمارد و به آن خیانت کند و نفس و دین خود را از خیانت پاک نگرداند ، قطعاً ذلّت و رسوایی را در دنیا به خود وارد ساخته و او در آخرت ذلیل‌ تر و رسواتر خواهد بود . (امام علی ع )

  به یقین ، خیانت بر امت ، بزرگ‌ ترین خیانت است و فریبکاری‌ِ پیشوایان ، زشت‌‌ ترین فریبکاری‌ هاست . (امام علی ع )

  هر کس به زمانه اطمینان کند ، زمانه به او خیانت ورزد و هر کس آن را تعظیم کند ، پست و خوارش نماید . (امام علی ع )

  کسی که برادر مؤمنش را بر امری که مکروه او باشد ببیند و تواند که او را برگرداند از آن امر و برنگرداند خیانت کرده است در برادری او . (امام جعفر صادق ع ) 

  هر که خیانت کند امانتی را در دنیا و به اهلش پس ندهد تا مرگ او را دریابد بر غیر ملت من مرده باشد و حق تعالی در قیامت از او در خشم باشد . (حضرت محمد ص )

  هر که مال خیانتی را دانسته بخرد ، چنان است که خود خیانت کرده باشد . (حضرت محمد ص )

  دو طرف صراط ، امانت و صله‌ ی رحم است . پس کسی که در امانت مردم خیانت نکرده است و با خویشان خود نیکی کرده از صراط به آسانی می‌ گذرد زود به بهشت می‌ رود و کسی که خیانت در امانت‌ ها کرده و قطع صله‌ ی رحم کرده است عمل دیگر او را نفع نمی‌ دهد و صراط او را در آتش می‌ افکند . (حضرت محمد ص )

  گفته شده است : اگر کسی می‌ خواهد از دست زنش خلاص شود ، کافی است طلاق‌ نامه‌ ای بنویسد و به او بدهد . اما من می‌ گویم هر که زن خود را بدون اینکه خیانتی از او دیده باشد ، طلاق دهد و آن زن دوباره شوهر کند ، آن مرد مقصر است زیرا باعث شده زنش زنا کند ؛ و مردی نیز که با این زن ازدواج کرده ، زناکار است . (انجیل متی)

  برای هر انسان خیانت‌ کاری در روز قیامت پرچمی برافراشته می‌ شود که به وسیله‌ی آن (‌میان مردم) ‌شناخته می‌ گردد. (حضرت محمد ص )

  انسانی که اهل نیرنگ و فریب و خیانت است ، در آتش (جهنّم) قرار می‌ گیرد . (حضرت محمد ص )

  به کسی که تو را مورد اطمینان خود می‌ داند ، امانت (او) را بده و با کسی که به تو خیانت هم کرده است ، خیانت مکن . (حضرت محمد ص )

  کسی که امانت ندارد ، (در امانت خیانت می‌ کند) ‌ایمانی برای او نیست . (حضرت محمد ص )

  خیانت ، فقر را به همراه دارد . (حضرت محمد ص )

  طبیعت مؤمن هر صفتی را ‌(ممکن است)‌ داشته باشد ، مگر خیانت و دروغ . (یعنی مؤمن کسی است که به این دو صفت اصلاً فکر نمی‌ کند . ) (حضرت محمد ص )

  منبع : –

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “سخنان بزرگان در مورد خیانت”

  دیدگاه ها بسته شده اند.

  }