همیشه سخت ترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق دارد ، شاکی سختی های دنیا نباش ، شاید تو بهترین بازیگر خدایی

ایران کلوب

این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی است

سخنان بزرگان در مورد خیانت

دسته‌ بندی نشده

 

سخنان بزرگان در مورد خیانت,خیانت در عشق,خیانت

سخنان بزرگان درباره خیانت

 

سخنان بزرگان در مورد خیانت

 

حیله و خیانت ، بیشتر از اشخاص ناتوان سر می زند . (لارشفوکولد)

هر که خیانت ورزد ، دستش در حساب بلرزد .

هر کس که به راز دیگران آگاه گشت ، اگر آن راز را بگشاید مانند آن است که به خیانت و فساد آلوده شده است.

راستی ، امانت است و دروغ گفتن خیانت .

 

در وجود هر یک از ما خائنی بنام خودخواهی وجود دارد که فقط در برابر تملق و چاپلوسی نرم می شود . (پل والری)

اگر کسی یک بار به تو خیانت کرد ، این اشتباه اوست و اگر کسی دوبار به تو خیانت کرد ، این اشتباه توست . (دالایی لاما)

نخستین خیانت ، جبران ناپذیر است و از طریق واکنش زنجیره ای ، خیانت های دیگری را بر می انگیزد که هر کدام از آنها ما را بیش از پیش از خیانت پیشین دور می کند . (میلان کوندرا)

از زمان کودکی ، پدر و آموزگار مدرسه برای ما تکرار می کنند که خیانت ، نفرت انگیزترین چیزی است که می توان تصور کرد . اما خیانت کردن چیست ؟ خیانت ، از صف خارج شدن و به سوی نامعلوم رفتن است . (میلان کوندرا)

بدترین چیز در زندگی ، هراس در میدان جنگ و خیانت به دوست است . (اسکار وایلد)

کودکان اعتماد می کنند ، زیرا هرگز شاهد خیانت نبوده اند . معجزه آنگاه رخ می دهد که این اعتماد را در نگاه پیری فرزانه ببینیم . (بوبن)

تردیدها به ما خیانت می کنند ، ما را از تلاش به دور می سازند و از پیروزی هایی که به احتمال زیاد نصیب ما خواهد شد محروم می سازند . (ویلیام شکسپیر)

تردیدهای ما خائنانی هستند که با ایجاد ترس در درونمان ، ما را از تلاش باز می دارند و در نتیجه ، سبب می شوند که نتایج دلخواه را به دست نیاوریم . (ویلیام شکسپیر)

شترها خائن هستند ؛ هزاران کیلومتر راه می روند ، بدون اینکه هیچ نشانه ای از خستگی در آنها نمایان شود . سپس ناگهان به زانو درمی آیند و می میرند . اسبها کم کم خسته می شوند و همیشه می دانی چقدر از آنها توقع داشته باشی و چه زمانی ممکن است بمیرند . (پائولو کوئیلو)

نتیجه ی فریب و ریاکاری ، ناامیدی و اندوه ؛ و راه خیانتکاران ، دشوار است . (فلورانس اسکاول شین)

هرگز تردیدی به خود راه ندادم که همه بر من خیانت می کنند و باز هر بار هم که خیانت می کردند غرق در شگفت می شدم . (فرناندو پسوا)

ایراد ، خیانت ، سوء ظنی شادمانه و میل به تمسخر ، همگی نشانی از سلامت است و هر امر بی قید و شرطی ، نشانی از بیماری . (نیچه)

سوگند به خدا ! من از جمله‌ ی طرد کنندگان جاهلیت از جامعه بوده‌ ام ، تا آنگاه که لشکر جاهلیت همگی پشت گرداندند ، و زیر ذلت سلطه مجتمع شدند . من اکنون ناتوان نشده‌ ام و نمی‌ ترسم و خیانتی نکرده‌ ام و سست نشده‌ ام . و سوگند به خدا ! قطعاً باطل را می‌ شکافم ، تا حق را از پهلوی آن درآورم .  (امام علی ع )

آگاه باشید ! این دنیا مانند زنی است نابکار که خود را بر مردان عرضه کند [و سپس امتناع کند] و چارپایی است سرکش و ستیزه‌ گر و دروغ‌ گویی است خیانت پیشه . همواره در حال انکار و کفرورزی و معاندی است متمرّد ، دارای تمایل زیاد و اضطرار و دگرگونی فراوان . (امام علی ع )

کسی که امانت را ناچیز شمارد و به آن خیانت کند و نفس و دین خود را از خیانت پاک نگرداند ، قطعاً ذلّت و رسوایی را در دنیا به خود وارد ساخته و او در آخرت ذلیل‌ تر و رسواتر خواهد بود . (امام علی ع )

به یقین ، خیانت بر امت ، بزرگ‌ ترین خیانت است و فریبکاری‌ِ پیشوایان ، زشت‌‌ ترین فریبکاری‌ هاست . (امام علی ع )

هر کس به زمانه اطمینان کند ، زمانه به او خیانت ورزد و هر کس آن را تعظیم کند ، پست و خوارش نماید . (امام علی ع )

کسی که برادر مؤمنش را بر امری که مکروه او باشد ببیند و تواند که او را برگرداند از آن امر و برنگرداند خیانت کرده است در برادری او . (امام جعفر صادق ع ) 

هر که خیانت کند امانتی را در دنیا و به اهلش پس ندهد تا مرگ او را دریابد بر غیر ملت من مرده باشد و حق تعالی در قیامت از او در خشم باشد . (حضرت محمد ص )

هر که مال خیانتی را دانسته بخرد ، چنان است که خود خیانت کرده باشد . (حضرت محمد ص )

دو طرف صراط ، امانت و صله‌ ی رحم است . پس کسی که در امانت مردم خیانت نکرده است و با خویشان خود نیکی کرده از صراط به آسانی می‌ گذرد زود به بهشت می‌ رود و کسی که خیانت در امانت‌ ها کرده و قطع صله‌ ی رحم کرده است عمل دیگر او را نفع نمی‌ دهد و صراط او را در آتش می‌ افکند . (حضرت محمد ص )

گفته شده است : اگر کسی می‌ خواهد از دست زنش خلاص شود ، کافی است طلاق‌ نامه‌ ای بنویسد و به او بدهد . اما من می‌ گویم هر که زن خود را بدون اینکه خیانتی از او دیده باشد ، طلاق دهد و آن زن دوباره شوهر کند ، آن مرد مقصر است زیرا باعث شده زنش زنا کند ؛ و مردی نیز که با این زن ازدواج کرده ، زناکار است . (انجیل متی)

برای هر انسان خیانت‌ کاری در روز قیامت پرچمی برافراشته می‌ شود که به وسیله‌ی آن (‌میان مردم) ‌شناخته می‌ گردد. (حضرت محمد ص )

انسانی که اهل نیرنگ و فریب و خیانت است ، در آتش (جهنّم) قرار می‌ گیرد . (حضرت محمد ص )

به کسی که تو را مورد اطمینان خود می‌ داند ، امانت (او) را بده و با کسی که به تو خیانت هم کرده است ، خیانت مکن . (حضرت محمد ص )

کسی که امانت ندارد ، (در امانت خیانت می‌ کند) ‌ایمانی برای او نیست . (حضرت محمد ص )

خیانت ، فقر را به همراه دارد . (حضرت محمد ص )

طبیعت مؤمن هر صفتی را ‌(ممکن است)‌ داشته باشد ، مگر خیانت و دروغ . (یعنی مؤمن کسی است که به این دو صفت اصلاً فکر نمی‌ کند . ) (حضرت محمد ص )

منبع : –

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
Facebook Twitter balatarin cloob Donbaler Donbaleh yahoo Google Buzz Google Bookmarks Digg Technorati delicious FaceNama
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : چهارشنبه ۵ آبان

خانواده

مروری بر مطالب گذشته

}