پاک کردن انواع لکه از روي لباس

پاک کردن انواع لکه از روي لباس

مجموعه: uncategorized
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • پاک کردن انواع لکه از روي لباس
 •  

   

  لكه,پاک کردن انواع لکه از روي لباس,لكه خون

  قبل از هر اقدامي فراموش نکنيد که بايد براي پاک کردن هر نوع لکه اي سرعت عمل داشته باشيد و بطور کلي ، از قسمت پشت لکه بايد شروع نماييد . به اين ترتيب از پخش شدن لکه جلوگيري بعمل مي آيد …

   

   

  پاک کردن انواع لکه از روي لباس

   

  – هنگامي که پارچه ديگري را به محلول لکه بر آغشته کرديد و مي خواهيد از آن براي پاک کردن لکه استفاده کنيد ، پارچه را بر روي لکه نماليد بلکه پارچه را روي لکه بفشاريد و با سيستم ضربه اي عمل نماييد .

  – براي پاک کردن لکه ابتدا از محدوده خارجي لکه شروع کنيد و به سمت وسط لکه ادامه دهيد .

  – براي لکه هاي غيرچرب از آب سرد استفاده نماييد ، آب داغ لکه غيرچرب را پايدار مي نمايد .


  1) پاك كردن لکه خون :

  لکه را زير آب سرد قرار داده و آن را با آب سرد بشوييد . لکه از بين مي رود . در صورت عدم تاثير مي توانيد محلولي از نشاسته با کمي آب تهيه نماييد تا خمير غليظي شود ، آن را روي لکه خون بماليد . بعد از خشک شدن نشاسته ، نشاسته را از پارچه جدا نماييد ، سپس لباس را بشوييد لکه خون از بين مي رود .


  2) پاك كردن لکه گل و لاي بر روي لباس :

  يک عدد سيب زميني را با چاقو به دو نيم کنيد و بر روي لکه بماليد ، سپس لباس را در آب سرد بخيسانيد و سپس با پودر رختشويي شستشو دهيد . در صورت پايداري لکه ، پارچه اي را به الکل آغشته کنيد و بر روي لکه بماليد .


  3) پاك كردن لکه آدامس :

  براي از بين بردن آدامس با يک تکه يخ چند مرتبه بر روي آدامس بکشيد تا از روي لباس جدا شود . اگر آدامس از پارچه جدا نشد مي توانيد از بنزين استفاده کنيد .


  4) پاك كردن لکه شکلات :

  ابتدا باقي شکلات را از روي پارچه برداريد سپس يک پارچه سفيد را چند لايه تا کنيد و زير پارچه در محل لکه قرار دهيد . حال به نسبت مساوي سرکه و الکل را مخلوط کرده با پنبه روي محل بکشيد و با پنبه ديگر روي آن را خشک کنيد . چنانچه با اين روش لکه پاک نشد مي توانيد از آب اکسيژنه استفاده نماييد و در آخر پارچه را با آب گرم و صابون بشوييد .


  5) پاك كردن لکه رژ  لب :

  خمير دندان بر روي لکه بماليد و سپس لکه را با آب گرم شستشو دهيد . يا محل لکه را در گليسيرين بخيسانيد سپس روي لکه را الکل يا بنزين بماليد . پارچه اي که آغشته به محلول پودر رختشويي شده را روي لکه بماليد بعد در محلول پودر رختشويي بشوييد ، سپس خوب آبکشي کنيد .


  6) پاك كردن لکه بستني :

  پارچه لک شده را با محلول آب و مايع لباسشويي خيس کنيد و بعد با پنبه اي آغشته به بنزين روي آن بکشيد و بعد آبکشي کنيد .


  7) پاك كردن لکه آبميوه :

  اگر اين لکه بر روي پارچه سفيد بود با آب و صابون آن را بشوييد . اما اگر لکه روي پارچه پشمي بود ، آب اکسيژنه را با چند قطره آمونياک مخلوط کرده با آن لکه را پاک کنيد . اگر لکه روي پارچه هاي ابريشمي سفيد و يا رنگي بود آب و الکل سفيد 90 درصد را به نسبت مساوي مخلوط کرده و با آن لکه را محو کنيد . يا مقداري نمک بر روي لکه بريزيد و سپس آن را 10 دقيقه در آب سرد بخوابانيد . پس از آن با آب گرم و پودر رختشويي بشوييد .


  8) پاك كردن لکه ميوه هاي رنگين :

  لکه ميوه هايي که رنگين هستند (توت فرنگي ، آلبالو و…) را مي توان با آب و آمونياک شستشو داد و نيز مي توان مقداري نمک روي لکه ريخته و بعد از مدتي با پودر رختشويي بشوييد و اگر لکه نرفت مي توان از محلول کلر استفاده کرد .


  9) پاك كردن لکه تمشک :

  محل لکه را در محلول پودر رختشويي بخيسانيد و اگر شستيد و نرفت مقداري ماست رويش بريزيد . سپس با آب گرم شستشو دهيد .


  10) پاك كردن لکه آبرنگ :

  لکه را با آب سرد بشوييد سپس آن را با آب نيمه گرم و پودر رختشويي بشوييد و آبکشي نماييد . اگر هنوز لکه برطرف نشده ، پنبه را به گليسيرين آغشته نموده و روي آن بماليد ، سپس با آب گرم و پودر رختشويي بشوييد و آب بکشيد و اگر نتيجه نگرفتيد از «تربانتين» استفاده نماييد .


  11) پاك كردن لکه رنگ هاي پلاستيکي :

  باقيمانده رنگ را از روي پارچه بتراشيد سپس لکه به مدت 10 دقيقه در نفت بماند و بعد با آب گرم و صابون بشوييد و آبکشي نماييد .


  12) پاك كردن لکه تازه رنگ هاي روغني :

  پاک کردن لک کهنه رنگ هاي روغني تقريبا غير ممکن است اما در صورتي که هنوز خشک نشده باشد اضافه رنگ را از روي پارچه بتراشيد بعد پنبه اي را به تربانتين آغشته کنيد و روي لکه بماليد سپس با پنبه ديگري پاک کنيد اين کار را چندين بار تکرار کنيد و ته رنگ را نيز با آب گرم و پودر لباسشويي از بين ببريد .


  13 ) پاك كردن لکه زنگ زدگي :

  براي پاک کردن لکه زنگ زدگي لکه را 10 دقيقه در آب ليموي تازه که به آن نمک زده ايد خيس کنيد سپس لباس را با آب بشوييد .


  14) پاك كردن لکه شمع و مدادهاي چرب آرايشي :

  ابتدا باقي مانده لکه را با جسمي نوک تيز به آرامي برداريد . سپس دو تکه دستمال كاغذي در دو طرف لکه قرار دهيد . سپس اتوي گرم را بر روي يکي از کاغذها در محل لکه فشار دهيد . به اين ترتيب ، چربي موجود در لکه آب مي شود و جذب دستمال يا کاغذهاي طرفين مي شود .


  15) پاك كردن لکه چاي و قهوه :

  براي از بين بردن لکه چاي ، فورا پارچه خيس را روي لکه بکشيد . اگر پاک نشد ، پارچه را آغشته به آب و پودر لباسشويي کنيد بر روي لکه بکشيد فورا تميز مي شود .


  16) پاك كردن لکه زردي اتو :

  اگر لباس کتاني بر اثر گرماي زياد اتو زرد رنگ شده مي توانيد پياز را دو نيم کرده و روي لکه بماليد لکه هاي زرد برطرف خواهد شد و بعد لباس را داخل آب سرد 10 دقيقه خيس کنيد و بعد آن را بشوييد . يا از محلول آب اکسيژنه استفاده نماييد .


  17) پاك كردن لکه واکس :

  ابتدا پارچه اي را خيس کنيد و روي آن بکشيد . سپس روي پارچه مقداري مايع ظرفشويي ريخته و بر روي لکه بکشيد . بعد دوباره با پارچه خيس ديگري روي لکه بکشيد اگر لکه کاملا از بين نرفت ، با پارچه آغشته به الکل بر روي لکه بکشيد تا کاملا تميز شود .


  18) پاك كردن لکه قير :

  لکه قير را در بنزين بخوابانيد و سپس با آب و مواد شوينده شستشو دهيد و بعد در معرض آفتاب بگذاريد .


  19) پاك كردن لکه روي چرم :

  پنبه اي را با روغن زيتون آغشته نماييد و روي چرم بکشيد و بعد با يک پنبه تميز و نمدار روي چرم را پاک کنيد .


  20) پاک کردن لکه چربي از چرم :

  براي پاک کردن لکه چربي از روي کاپشن يا چکمه چرمي روي لکه چربي مايع ظرفشويي بماليد و بگذاريد خشک شود و سپس با دستمال آن را جلا دهيد .


  21) پاك كردن لکه شير :

  براي از بين بردن لکه شير آمونياک را به مقدار زياد رقيق کرده و کمي نمک به آن بيفزاييد و لکه را با اين محلول پاک نماييد و بلافاصله آب بکشيد .


  22) پاك كردن لکه عرق بدن :

  اگر لباس سفيد است ، کافيست مقداري محلول آب نمک تهيه کنيد و لکه را مدت يک ساعت در آن قرار دهيد تا پاک شود . براي پاک کردن لکه عرق از يقه لباس ، از خمير جوش شيرين و سرکه سفيد کمک بگيريد ، اين خمير را روي محل مورد نظر بماليد بعد از چند دقيقه شستشو دهيد و براي پاک کردن لکه هاي عرق برسطح لباس مي توانيد از محلول رقيق شده سرکه يا آب ليمو نيز کمک بگيريد .


  23) پاك كردن لکه جوهر :

  براي از بين بردن لکه جوهر مي توانيد لکه را پنج دقيقه در شير بخوابانيد ، سپس آنرا با آب معمولي بشوييد لکه به راحتي از بين مي رود .


  24) پاک کردن لکه مرکب :

  محل لکه را در مخلوطي از سرکه سفيد والکل قرار دهيد تا مرکب در آن حل شود بعد با آب سرد آن را شستشو دهيد .


  25) پاك كردن لکه سس گوجه فرنگي :

  ابتدا باقي مانده لکه را با جسمي نوک تيز به آرامي برداريد . پارچه اي ديگر را به الکل آغشته کنيد ، و آنرا روي لکه فشار دهيد بعد در آب سرد با مواد شوينده بشوييد .


  26) پاك كردن لکه چسب :

  يک تکه پارچه را آغشته به سرکه کرده و روي چسب بگذاريد . چسب ، سفتي خود را از دست داده و از لباس جدا مي شود .


  27) پاك كردن لکه روغن :

  براي تميز کردن لباس هايي که روغني شده لباس را در نوشابه بخيسانيد و سپس آن را با آب و پودر لباسشويي بشوييد .


  28) پاك كردن لکه چربي :

  براي از بين بردن لکه چربي قسمت لکه شده را با کمي محلول نمک و الکل بماليد . اگر لکه چربي روي پارچه ابريشمي است با دستمال کاغذي روي قسمت لکه شده را بپوشانيد و اتوي داغ را محکم روي آن فشار دهيد تا لکه ناپديد شود .


  29) پاك كردن لکه روغن ماشين :

  اگر لباس کتاني يا ابريشمي لک سياه روغن ماشين را گرفت روي لکه ها را روغن بماليد و بگذاريد 12 ساعت بماند و سپس آن را با بنزين پاک کنيد . براي لباس چرمي مي توانيد مقداري وازلين روي لکه بماليد و بعد از يک ساعت و نيم با تتراکلرورد پاک کنيد سپس با يک تکه پارچه پشمي آن را جلا دهيد .


  30) پاك كردن لکه نوشابه :

  قشر نازکي از نمک يا پودر تالک (پودر بچه) روي لکه بريزيد و آن را  تا يک ساعت بگذاريد بماند سپس با کمي مايع ظرفشويي و آب گرم شستشو دهيد .


  31) پاک کردن لکه تخم مرغ :

  براي پاک کردن لکه تازه تخم مرغ محل لکه را با آب سرد بشوييد بعد با آب ولرم و صابون محل لکه را شستشو دهيد و سپس با الکل و محلول رقيق آمونياک اثر لکه را برطرف نماييد .


  32 ) پاك كردن لکه زرد سيگار :

  اگر لباس شما در اثر سوختگي يا سيگار زرد شده حبه قندي را روي لکه بکشيد و آنقدر اين کار را ادامه دهيد تا لکه از بين برود و سپس آن را با آب و پودر لباسشويي بشوييد .

   

  منبع : ebtekarnews.com

   

  برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

   

  کلمات کلیدی : ابتدا اگر باقيمانده براي خمير قشر لکه محل يک پارچه پاک پنبه (توت (پودر ) «تربانتين» ، آب آبرنگ آبميوه آبکشي آخر آدامس آرامي آرايشي آغشته آفتاب آلبالو آمونياک آن آنرا آنقدر آيد ابتدا ابريشمي اتو اتوي اثر ادامه از است استفاده اضافه اقدامي الکل اما انواع اي ايد اين اکسيژنه اگر با بار باشد باشيد باقي بايد ببريد بتراشيد بخوابانيد بخيسانيد بدن بر براي برداريد بردن برسطح برطرف برود بريزيد بستني بشوييد بطور بعد بعمل بفشاريد بلافاصله بلکه بماليد بماند بنزين به بود بيفزاييد بين بپوشانيد بچه) بکشيد بگذاريد بگيريد تا تاثير تازه تالک تتراکلرورد تخم تربانتين ترتيب تقريبا تمشک تميز ته تهيه توان توانيد تيز تکرار تکه جدا جذب جسمي جلا جلوگيري جوش جوهر حال حبه حل خارجي خشک خمير خواهد خواهيد خوب خود خون خيس داخل داد داده داشته داغ در درصد دست دستمال دقيقه دندان دهيد دو دوباره ديگر ديگري را را  راحتي رختشويي رقيق رنگ رنگي رنگين رود روش روغن روغني روي رويش ريخته رژ  زده زدگي زرد زردي زميني زنگ زياد زيتون زير ساعت سرد سرعت سرکه سس سفتي سفيد سمت سوختگي سياه سيب سيستم سيگار سپس شد شدن شده شروع شستشو شستيد شما شمع شود شوينده شير شيرين شکلات صابون صورت صورتي ضربه طرف طرفين ظرفشويي عدد عدم عرق عمل غليظي غير غيرچرب فراموش فرنگي فشار فورا قبل قرار قسمت قطره قندي قهوه قير كاغذي كردن لاي لايه لب لباس لباس لباسشويي ليمو ليموي لک لکه ماست ماشين مانده مايع محدوده محل محلول محلولي محو محکم مخلوط مخلوطي مدادهاي مدت مدتي مرتبه مرغ مرکب مساوي معرض معمولي مقدار مقداري ممکن منبع مواد موجود مورد مي ميوه نازکي ناپديد نتيجه نرفت نسبت نشاسته نشد نشده نظر نفت نماليد نمايد نماييد نمدار نموده نمک نوشابه نوع نوک نيز نيم نيمه نکنيد نگرفتيد ها هاي هايي هر هستند هنوز هنگامي و و) وازلين والکل واکس وسط ولرم يا يخ يقه يک يکي پارچه پاك پايدار پايداري پاک پخش پس پشت پشمي پلاستيکي پنبه پنج پودر پياز چاقو چاي چرب چربي چرم چرمي چسب چنانچه چند چندين چکمه کار کاغذها کاغذهاي کاغذي کافيست کاملا کاپشن کتاني کرد کردن کرده کرديد کلر کلي کمي کمک کنيد که کهنه گرفت گرم گرماي گل گليسيرين گوجه

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “پاک کردن انواع لکه از روي لباس”

  دیدگاه ها بسته شده اند.