چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد

چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد

مجموعه: كودكان و والدين
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد
 •  

  


  چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد

  مجموعه: دانستنیهای نوزادان

  چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد

   زیاده روی در غذا دادن به کودک یکی از علل شایع در بروز سکسکه می‌باشد

   

   سوال: کودک من 9 هفته دارد و هر روز سکسکه می‌کند. حتی گاهی اوقات 2 یا 3 مرتبه در روز تکرار می‌شود. سکسکه چه دلیلی دارد و چطور می‌توانم از بروز آن در کودکم جلوگیری کنم؟
   

  سکسکه یک ناراحتی بی ضرر دستگاه گوارش می‌باشد که می‌تواند در تمامی سنین اتفاق بیفتد. حتی در شکم نیز ممکن است اتفاق بیفتد. سکسکه در واقع انقباضات یا اسپاسم های قوی دیافراگم است .(همان ماهیچه هایی که هنگام تنفس عمیق شما، باز و بسته شده و بالا و پایین می‌روند). با این حال که بدون درد هستند و معمولاً نشانه ای از بیماری را به همراه ندارند، اما برای یک نوزاد می‌تواند نگران کننده و عجیب به نظر برسد.
   
  در اینجا چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد شما پیشنهاد شده است:

   

   وقفه هایی که بین سکسکه‌های او ایجاد می‌شود را یادداشت کنید
  چه شرایطی باعث ایجاد سکسکه می‌شود؟ آیا در طول شیر خوردن یا زمان اندکی بعد از آن اتفاق می‌افتد؟ سکسکه ای بر اثر شیرخوردن ایجاد می‌شود، کاملاً رایج است به این دلیل که ماهیچه های دیافراگم در ارتباط نزدیکی با شکم قرار دارند. اگر ارتباطی بین شیر خوردن و سکسکه کردن پیدا کردید، استراتژی های پیشگیرانه تغذیه ای زیر را به کار بگیرید.

   وعده های غذایی او را به دو مرتبه افزایش دهید و میزان هر وعده را به نصف کاهش دهید
   زیاده روی در غذا دادن به کودک یکی از علل شایع در بروز سکسکه می‌باشد. اگر معده خیلی سریع پر شود و ورم کند، این موضوع می تواند ماهیچه های دیافراگم را دچار گرفتگی و اسپاسم کند. هنگام تغذیه با شیر مادر، سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید، و شیردهی را متوقف کنید تا آروغ نوزاد خود را هنگام جابه جایی از یک سینه به سینه دیگر بگیرید. و یا اگر با شیشه به او شیر می‌دهید، در میانه آن مکثی کنید، آروغ نوزاد را بگیرید و بعد از چند دقیقه به دادن شیر ادامه دهید.

   مانع بلیعدن هوا توسط نوزاد شوید
  نوزادان معمولاً در طول شیر خوردن علاوه بر اینکه خیلی سریع و زود شیر را قورت می‌دهند، مقادیر زیادی از هوا را نیز می‌بلعند، که این کار باعث تورم و باد کردن شکم آنها می‌شود. تکنیک های لازم در طول شیردهی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که لب های کودکتان به اندازه کافی باز شده باشد و نه فقط سر سینه بلکه حاله رنگی دور سینه شما را در بر گرفته باشد. به نوزاد خود گوش بدهید، با این کار صداهای زیادی که شامل قورت دادن شیر و بلعیدن هوا می‌باشد را از او می‌شنوید. اگر با شیشه به او شیر می‌دهید، شیب بطری را با زاویه 45 درجه تنظم کنید، با این کار هوا به پایین بطری خواهد رفت. یا می توانید از بطری هایی که دارای کیسه های تاشو می‌باشند، استفاده کنید که با این کار بلعیدن هوا توسط نوزاد خود را به حداقل می‌رسانید.

  در نهایت، در طول شیردهی از درست نشستن او بر روی پا و یا دامن خود اطمینان حاصل کنید (در یک زاویه30 تا 45 درجه) ، به این دلیل که این کار از جمع شدن باد در شکم او جلوگیری خواهد کرد. بعد از خودن شیر، او را به مدت 20 دقیقه به حالت نشسته نگه دارید تا هواهایی که بلعیده شده به سمت بالای شکم او بیاید و این کار باعث از بین رفتن فشار بر دیافراگم شده و نوزاد شروع به آروغ زدن  می‌کند.

   سکسکه می تواند ناشی از  رفلاکس باشد؟
  سکسکه مداوم می‌تواند نشانه ای از رفلاکس معده به مری در نوزاد شما باشد، که یک بیماری شایع و معمولاً موقتی است که در آن نوزادان برخی از محتویات معده خود را به مری بر می‌گردانند، درد دارند و اغلب سکسکه می‌کنند. علائم دیگری که نشان می‌دهد نوزاد شما از رفلاکس رنج می‌برد، شامل بیداری های شبانه و دردناک، رفتاری شبیه به کولیک، درد گرفتن شکم پس از شیردهی و تف کردن می‌باشد. اگر نگران این هستید که نوزاد شما رفلاکس دارد، حتماً با دکتر خود مشورت کنید.

  در اکثر موارد، سکسکه نوزاد شما با تکمیل و شکل گرفتن دستگاه گوارش او، از نظر شدت و تعداد کم خواهد شد.
   
  منبع:ninisite.com

  

  تازه مادران بخوانند


  • دلیل سکسکه نوزاد چیست؟


  • بهترین وضعیت برای خواب نوزاد


  • چرا کودک به سکسکه می‌افتد؟

   

  کلمات کلیدی : بهترین دلیل چرا چند (در (همان ، آرام آرامی آروغ آن آنها آیا اتفاق اثر ادامه ارتباط ارتباطی از است است استراتژی استفاده اسپاسم اطمینان اغلب افزایش اما انجام اندازه اندکی انقباضات او او، اوقات اکثر اگر ای ایجاد این اینجا اینکه با باد باز باشد باشد، باشد؟ باعث بالا بالای بخوانند بدهید، بدون بر برای برخی بررسی برسد بروز بسته بطری بعد بلعیدن بلعیده بلکه بلیعدن به بگیرید بی بیاید بیداری بیفتد بیماری بین تا تازه تاشو تعداد تغذیه تف تمامی تنظم تنفس تواند توانید تورم توسط تکرار تکمیل تکنیک جابه جایی جلوگیری جمع حاصل حال حالت حاله حتماً حتی حداقل خواب خواهد خود خودن خوردن خیلی دادن دارای دارد دارد، دارند دارید دامن دانستنیهای در درجه درجه) درد دردناک، درست دستگاه دقیقه دلیل دلیلی دهید دهید، دو دور دچار دکتر دیافراگم دیگر دیگری را رایج رفت رفتاری رفتن رفلاکس رنج رنگی روز روش روی زاویه زدن زمان زود زیاده زیادی زیر سر سریع سعی سمت سنین سوال سکسه سکسکه سکسکه‌های سینه شامل شایع شبانه شبیه شد شدت شدن شده شرایطی شروع شما شما، شود شوید شکل شکم شیب شیر شیر، شیرخوردن شیردهی شیشه صداهای ضرر طول عجیب علائم علاوه علل عمیق غذا غذایی فشار فقط قرار قورت قوی لازم لب مادر، مادران مانع ماهیچه متوقف محتویات مداوم مدت مرتبه مری مشورت معده معمولاً مقادیر ممکن من منبع موارد، موضوع موقتی مکثی می میانه میزان می‌افتد؟ می‌افتد؟ می‌باشد می‌باشد می‌باشند، می‌برد، می‌بلعند، می‌تواند می‌توانم می‌دهد می‌دهند، می‌دهید، می‌رسانید می‌روند) می‌شنوید می‌شود می‌شود، می‌شود؟ می‌کند می‌کنند می‌گردانند، ناراحتی ناشی ندارند، نزدیکی نشان نشانه نشستن نشسته نصف نظر نه نهایت، نوزاد نوزاد نوزاد مجموعه نوزاد،علت نوزادان نوزادان نگران نگه نیز های هایی هر هستند هستید هفته همراه هنگام هوا هواهایی و واقع ورم وضعیت وعده وقفه پا پایین پر پس پیدا پیشنهاد پیشگیرانه چطور چند چه چیست؟ کار کافی کاملاً کاهش کرد کردن کردید، کم کند کند، کنم؟ کننده کنید کنید، که کودک کودکتان کودکم کولیک، کیسه گاهی گرفتن گرفته گرفتگی گوارش گوش یا یادداشت یک یکی

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد”

  دیدگاه ها بسته شده اند.