در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا ...

ایران کلوب

ورود سهام عدالت به فرابورس

آرشیو اخبار گذشته

 

به نقل از پورتال ایران کلوب – در تاریخ ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ :

 

ورود سهام عدالت به فرابورس …

 

ورود سهام عدالت به فرابورس

 

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شد، گفت: اقدامات خوبی در راستای ورود سهام عدالتی‌ها به بورس انجام شده است و در آینده شاهد اولین عرضه شرکت سرمایه‌گذاری استانی خواهیم بود.

امیر هامونی با اعلام این خبر که دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شده است، گفت: اقدامات و بسترسازی مناسب در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کارشناسان بر روی ETF ها (صندوق‌های قابل واگذاری در بورس) هم نظر دارند و سهام عدالت نیز بر مبنای دستورالعمل نهایی شده در بورس قابل معامله خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقدامات فراوانی هم کارشناسان فرابورس بر روی صندوق‌های قابل معامله انجام داده‌اند، گفت: چون مخاطب‌های صندوق‌های قابل معامله، بیشتر غیر حرفه‌ای‌ها هستند که با شناساندن این صندوق‌ها به نتایج خوبی می‌رسیم.

وی افزود: برای معارفه صندوق‌های قابل معامله تا دو هفته آینده نیز افتتاحیه‌ای برگزار خواهیم کرد.

شرکت‌های مشمول سهام عدالت ارزشمندی بالایی نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند و به گفته مدیرعامل سابق کارگزاری سهام عدالت ارزش آن از ۵/۲ برابر نیز فراتر رفته است.

بنابراین گزارش درباره ورود یک‌باره ۴۵ میلیون نفر به بورس در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز بسترها فراهم شده و این شرکت از آمادگی برای ورود این حجم از افراد به بورس خبر داده بود.

همچنین در این زمینه سلطانی‌نژاد مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی خواستار اطلاع‌رسانی شفاف درباره ارزشمندی سهام عدالت شده بود تا در آینده افراد سودجو وارد این جریان نشوند.

یادآور می‌شود، پیش از این حسن محمد‌تبار معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌گو با خبرگزاری فارس گفته بود: برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت به ۱۰ هزار سهم ۱۰۰ تومانی تبدیل می‌شوند و بستگی به اینکه چه تعداد از این برگه‌ها آزاد می‌شوند در بورس برای کشف قیمت عرضه می‌شود و ممکن است سهم ۱۰۰ تومانی به قیمت بالاتر عرضه شود.

 

افکارنیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس ورود سهام عدالت به فرابورس
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

پاسخ دهید


8 + پنج =

« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : شنبه ۸ آذر
تعداد مطالب امروز : 139

خانواده

مروری بر مطالب گذشته