نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی

نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی

مجموعه: پزشكی و سلامت
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی
 •  


  در اکثر موارد، خستگی هایمان را به کار زیاد یا ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن مان نسبت می دهیم. اما باید بدانید که این احساس خستگی می تواند عوامل دیگری نیز داشته باشد که یکی از مهم ترین آن گردش خون نامناسب است. حدود 80 درصد افراد بالای 60 سال به این مشکل گرفتار هستند.

  نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب

  نشانه های گردش خون ضعیف علائم آشکاری دارد ،
  که در این مطلب به 7 مورد از آنها اشاره می کنیم ،
  بدن تا را مانند یک شبکه پیچیده، اما منظم جاده ای تصور کنید.
  این شبکه جاده ای همان رگ های شما هستند،
  و خون مانند اتومبیل ها به طور دائمی در آن در رفت و آمد است.
  بدن ما به لطف همین رگ ها بیش از پنج لیتر خون را در خود حمل می کند.
  مواد مغذی، هورمون ها و تمام ترکیباتی که حیات ما و عملکرد ارگان های ما را تضمین می کنند،
  به طور دائم در رگ ها در گردش هستند.

  حال تصور کنید در این شبکه جاده ای مشکلی پیش بیاید.
  یادتان باشد که گردش خون ضعیف صرفا مشکل مربوط به افراد سالمند نیست.
  سن شما هر چقدر که باشد باید همیشه حواستان به این مشکل جاده ای باشد،
  و مراقب باشید که اختلالی پیش نیاید.

  جریان خون نامناسب و ضعیف باعث سکته، لخته های خونی،
  واریس و ایکتوس و غیره می شود. بنابراین لازم است که،
  عادت های زندگی خود را اصلاح کنید و علائم احتمالی بروز گردش خون ضعیف را بشناسید.
  پزشکان از علائم مشهود و علائم خاموش و غیرمشهود گردش خون نامناسب،
  صحبت کرده اند که در ادامه بیشتر به آنها اشاره می کنیم.

  نشانه های گردش خون ضعیف  : بروز لکه های پوستی

  لکه ها و تغییرات رنگ پوست یا خشکی بیش از اندازه پوست می تواند،
  نشان دهنده گردش خون نامناسب در بدن باشد.
  یکی از نخستین علائم مربوط به گردش خون ضعیف، بروز لکه های قرمز رنگی است،
  که روی پاها یا روی قسمت پایین ران ها دیده می شود.
  این لکه ها در ابتدا به صورت لکه های نامنظم با رنگ مایل به بنفش و کبود دیده شده و به مرور به زخم تبدیل می شوند.

  نشانه های گردش خون ضعیف : ورم پاها

  انتهاهای بدن (دست و پاها و انگشتان) جزو آخرین بخش هایی هستند که خون سرشار از اکسیژن و مواد مغذی را دریافت می کنند. زمانی که گردش خون ضعیف می شود و خون با کیفیت مشابه به پاها نمی رسد بدن تلاش می کند جبران مافات کرده و با ذخیره مایعات این کمبود خون را جبران کند. به این مسئله «ادم» می گویند.

  این کمبود خون نیز باعث بروز پدیده ای به نام سیانوز می شود که همان کبودی و تغییر رنگ پوست به آبی و بنفش است. در نتیجه پاها به رنگ کبود در آمده و به طور غیرمنتظره ای ورم می کنند.انگشتان نیز درست مانند زمانی که ضربه ای می خورند، به طور جزئی کوفته می شوند.

  نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی

  گردش خون ضعیف
  نشانه های گردش خون ضعیف : ریزش مو و شکنندگی ناخن ها

  ریزش مو و شکنندگی ناخن انگشتان علل مختلفی مانند تغذیه نامناسب یا حتی استرس دارند. این مشکلات در عین حال می تواند به این معنی باشد که تمام بخش های بدن به خوبی از خون باکیفیت و مواد مغذی سیراب نمی شوند.

  در واقع گردش خون ضعیف می تواند باعث خشک شدن موها و حساسیت آنها و حتی ریزش منطقه ای شود. این مشکل همچنین باعث ایجاد نوعی حس سوزش در ناخن ها می شود. اگر گردش خون تان ضعیف باشد، حتی با لمس ساده اشیاء نیز شاهد شکستن ناخن هایتان خواهید بود.

  نشانه های گردش خون ضعیف : گوارش ضعیف

  گوارش کند، نفخ، اسیدی شدن معده یا حتی یبوست می تواند از علائم گردش خون نامناسب و ضعیف در بدن باشد. بنابراین لازم است که مورد بررسی قرار بگیرد.

  نشانه های گردش خون ضعیف : سرماخوردگی، بیماری ها و ابتلا مکرر به ویروس ها

  این مسئله همیشه نادیده گرفته می شود. اما داشتن سیستم ایمنی ضعیف می تواند به گردش نامناسب خون در بدن مرتبط باشد. زمانی که جریان خون به کندی صورت می گیرد، بدن نمی تواند به خوبی عوامل بیماری زا را شناسایی و با آنها مقابله کند. در نتیجه با قرار گرفتن در تماس با یک فرد بیمار یا عوامل بیماری زا به سرعت مریض می شوید. این مسئله نشان می دهد که بدن آنتی بادی های ضعیفی دارد و قدرت دفاعی آن به دلیل عدم برخورداری از مواد مغذی، ضعیف عمل می کند.

  نشانه های گردش خون ضعیف : دست و پای سرد

  سرد بودن دست و پا جزو مسائل رایج است. زمانی که خون با سرعت بیشتری گردش پیدا می کند، دمای بدن نیز در وضعیت بهتری قرار می گیرد. اگر گردش خون ضعیف باشد، دمای داخلی بدن افت کرده و فرد احساس لرز می کند. در این بین دست ها و پاها بیشترین تاثیر را پذیرفته و سردتر می شوند.
  گردش خون نامناسب باعث می شود عضلات به درستی تغذیه نشوند. زمانی که اکسیژن و مواد مغذی کافی به سلول ها نرسد، خستگی ایجاد می شود

  البته یادتان باشد که سرد بودن دست ها و پاها می تواند در اثر کم کاری تیروئید، سندرم رینود یا کم خونی نیز بروز کند. بنابراین اگر این مشکل آزارتان می دهد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

  نشانه های گردش خون ضعیف : خستگی دائمی

  زمانی که گردش خون به کندی صورت می گیرد، مشکلات متعددی بروز می کند. یکی از علائم مشهود و مورد توجه، بدون شک خستگی است. می دانید که خستگی می تواند ناشی از کار زیاد، استرس و حتی بیماری باشد. اما با این حال گردش خون نامناسب باعث می شود که عضلات به درستی تغذیه نشوند. زمانی که اکسیژن و مواد مغذی کافی به سلول ها نرسد، خستگی اجتناب ناپذیر می شود.

  اگر اندکی بعد از شروع کار، بالا رفتن از پله ها و یا انجام ورزش های سبک احساس درد، خستگی و ناراحتی زیادی می کنید، کمی حواستان را بیشتر به سلامتی تان معطوف کنید. اگر با چنین مواردی روبرو هستید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا شرایط بدنی تان کامل بررسی شود، چون ممکن است این خستگی زودهنگام و دائمی تان به دلیل عدم جریان خوب مناسب باشد.

  تبیان

  نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی

  برچسب ها: گردش خون ضعیف

   

  کلمات کلیدی : (دست + «ادم» ، آبی آخرین آزارتان آشکاری آمد آمده آن آنتی آنها ابتدا ابتلا اتومبیل اثر اجتناب احتمالی احساس اختلالی ادامه ارگان از است است، استرس اسیدی اشاره اشیاء اصلاح افت افراد البته اما انتهاهای انجام اند اندازه اندکی انگشتان انگشتان) اکثر اکسیژن اگر ای ایجاد ایمنی این ایکتوس با بادی باشد باشد، باشید باعث بالا بالای باکیفیت باید بخش بدانید بدن بدنی بدون برخورداری بررسی بروز برچسب بشناسید بعد بنابراین بنفش به بهتر بهتری بود بودن بگیرد بیاید بیش بیشتر بیشتری بیشترین بیمار بیماری بین تا تاثیر تان تبدیل تبیان ترکیباتی ترین تصور تضمین تغذیه تغییر تغییرات تلاش تماس تمام تواند تواند، توجه، تیروئید، جاده جبران جریان جزئی جزو حال حتما حتی حدود حس حساسیت حمل حواستان حیات خاموش خستگی خشک خشکی خواهید خوب خوبی خود خورند، خون خونی خونی، دائم دائمی داخلی دارد دارند داشتن داشته دانید در درد، درست درستی درصد درمانی دریافت دست دفاعی دلیل دمای دهد دهد، دهنده دهیم دیده دیگری ذخیره را ران رایج رسد رفت رفتن رنگ رنگی روبرو روش روی رگ ریزش رینود زا زخم زمانی زندگی زودهنگام زیاد زیاد، زیادی ساده سال سالمند سبک سرد سردتر سرشار سرعت سرماخوردگی، سلامتی سلول سن سندرم سوزش سکته، سیانوز سیراب سیستم شاهد شبکه شدن شده شرایط شروع شما شناسایی شود شود، شوند شوید شک شکستن شکنندگی صحبت صرفا صورت ضربه ضعیف ضعیف  ضعیف، ضعیفی طور عادت عدم عضلات علائم علل عمل عملکرد عوامل عین غیرمشهود غیرمنتظره غیره فرد قدرت قرار قرمز قسمت لازم لخته لرز لطف لمس لکه لیتر ما مافات مان مانند مایعات مایل متعددی مختلفی مراجعه مراقب مربوط مرتبط مرور مریض مسئله مسائل مشابه مشهود مشکل مشکلات مشکلی مطلب معده معطوف معنی مغذی مغذی، مقابله ممکن مناسب منطقه منظم مهم مو مواد موارد، مواردی مورد موها مکرر می ناخن نادیده ناراحتی ناشی نام نامناسب نامناسب، نامنظم ناپذیر نتیجه نخستین نرسد، نسبت نشان نشانه نشوند نفخ، نمی نوعی نیاید نیز نیست ها های هایتان هایمان هایی هر هستند هستند، هستید، همان همچنین همیشه همین هورمون و واریس واقع ورزش ورم وضعیت ویروس پا پاها پای پایین پدیده پذیرفته پزشک پزشکان پله پنج پوست پوستی پیدا پیش پیچیده، چقدر چنین چون کار کار، کاری کافی کامل کبود کبودی کرده کم کمبود کمی کند کند، کندی کنند کنند، کنندانگشتان کنید کنید، کنیم که که، کوفته کیفیت گردش گرفتار گرفتن گرفته گوارش گویند گیرد گیرد، یا یادتان یبوست یک یکی

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “نشانه های گردش خون ضعیف و نامناسب + روش های درمانی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.