نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی
 •  

  


  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  راهنمای تمیز کردن و نگهداری از گل های آپارتمانی

   

  اغلب کدبانوها هر روز به گیاهان آب می دهند و در وقت مناسب خاک را با کوددهی تقویت می کنند. اما باز هم هر روز شاهد زرد شدن برگ ها هستند. از علل مهم زرد شدن برگ ها نه کم آبی و نه کمبود تغذیه، که کمبود اکسیژن حاصل از تجمع گرد و غبار و تار عنکبوت است. این مشکل به خصوص در ماه های خشک سال، در زمستان شدیدتر است.

   

  گیاه را به جایی خارج از منزل، حمام یا پشت بام ببرید. روزی را انتخاب کنید که هوا ملایم است و آفتاب در شعاع ملایم می تابد. با استفاده از یک بطری اسپری تمام گرد و غبار روی برگ ها را بشویید. فراموش نکنید که زیر برگ هم مهم است. اگر منافذ زیر برگ بسته شود، اکسیژن رسانی مختل می شود. زیر برگ را هم تمیز کنید.

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  در یک هوای ملایم بیرون از خانه با اسپری به گل آب بپاشید

   

   نیروی اسپری مهم است. برگ بعضی گیاهان شکننده است، و توان فشار آب مستقیم اسپری را ندارد. برای مثال برگ بگونیا اصلا توان فشار تند را ندارد. اسپری را در فاصله ی دورتر و در حالت پخش کنندگی بیشتر تنظیم کنید. از سوی دیگر برای تمیز کردن برگ های شکننده، حتما کف یک دست را زیر برگ قرار دهید و با دست دیگر آن را تمیز کنید. بهتر است پس از شستشو، برگ با چکه کردن خشک شود. اجازه دهید پس از چند ساعت خشک شدن در هوای آزاد آنها را به منزل ببرید.

   

   برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر، استفاده از اسفنج توصیه می شود. برای تمیز شدن بهتر و براق شدن گیاه توصیه می شود که یک کاسه آب را به همراه یک فنجان شیر آماده کنید. اسفنج را در این محلول بزنید و روی تمامی برگ ها بکشید.

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر، استفاده از اسفنج توصیه می شود

   

   اگر در یک منطقه ی گرم قرار دارید، می توانید از حمام هم استفاده کنید. گیاه را در حمام قرار دهید و دوش را در فاصله ای مناسب و با فشار ملایم روی برگ ها بگیرید. از پاک شدن تمام حشرات و گرد و غبار اطمینان حاصل کنید. بدین منظور، زیر برگ ها را حتما چک کنید. اجازه دهید گیاه در فضای حمام خشک شود و سپس آن را بیرون بیاورید.

   

  منبع : wikihow.com – phow.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • اشتباهاتی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی


  • شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی


  • نگهداری گل پپرومیا


  • پرورش گل شمعدانی


  • چگونه گیاهی مناسب انتخاب کنیم؟

   

  کلمات کلیدی : اشتباهاتی شرایط نگهداری پرورش چگونه نحوه  آب آبی آزاد آفتاب آماده آن آنها آپارتمانی آپارتمانی آپارتمانی مجموعه آپارتمانی آکواریوم اجازه از است است است، استفاده اسفنج اسپری اصلا اطمینان اغلب اما انتخاب اکسیژن اگر ای این با باز بام ببرید ببرید بدین براق برای برگ بزنید بسته بشویید بطری بعضی به بهتر بپاشید بکشید بگونیا بگیرید بیاورید بیرون بیشتر تابد تار تجمع تر تر، تغذیه، تقویت تمام تمامی تمیز تند تنظیم توان توانید توصیه جایی حاصل حالت حتما حشرات حمام خارج خانه خاک خشک خصوص دارید، دانستنی در دست دقیقه دهند دهید دورتر دوش دیگر را راهنمای رسانی روز روزی روی زرد زمستان زیر ساعت سال، سوی سپس شاهد شدن شدیدتر شستشو، شعاع شمعدانی شود شود شود، شکننده شکننده، شیر علل عنکبوت غبار فاصله فراموش فشار فضای فنجان قرار ماه مثال محلول مختل مستقیم مشکل ملایم مناسب منافذ منبع منزل منزل، منطقه منظور، مهم می نحوه ندارد نه نکنید نگهداری نیروی ها های هر هستند هم همراه هوا هوای و وقت پاک پخش پس پشت پهن پپرومیا چند چک چکه کاسه کدبانوها کردن کف کلفت کم کمبود کنند کنندگی کنید کنید کنیم؟ که کوددهی گرد گردگیری گرم گل گیاه گیاهان گیاهان،حیوانات گیاهی ی یا یک •

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.