نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

مجموعه: علمی
 • نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی
 •  

  


  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  مجموعه: گیاهان؛حیوانات و آکواریوم

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  راهنمای تمیز کردن و نگهداری از گل های آپارتمانی

   

  اغلب کدبانوها هــر روز بــه گیاهان آب می دهند و در وقت مناسب خاک را بــا کوددهی تقویت می کنند. امــا باز هم هــر روز شاهد زرد شدن برگ ها هستند. از علل مهم زرد شدن برگ ها نه کم آبی و نه کمبود تغذیه؛ کــه کمبود اکسیژن حاصل از تجمع گرد و غبار و تار عنکبوت است. ایــن مشکل بــه خصوص در ماه های خشک سال؛ در زمستان شدیدتر است.

   

  گیاه را بــه جایی خارج از منزل؛ حمام یــا پشت بام ببرید. روزی را انتخاب کنید کــه هوا ملایم اســت و آفتاب در شعاع ملایم می تابد. بــا استفاده از یک بطری اسپری تمام گرد و غبار روی برگ ها را بشویید. فراموش نکنید کــه زیر برگ هم مهم است. اگــر منافذ زیر برگ بسته شود؛ اکسیژن رسانی مختل می شود. زیر برگ را هم تمیز کنید.

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  در یک هوای ملایم بیرون از خانه بــا اسپری بــه گل آب بپاشید

   

   نیروی اسپری مهم است. برگ بعضی گیاهان شکننده است؛ و توان فشار آب مستقیم اسپری را ندارد. بــرای مثال برگ بگونیا اصلا توان فشار تند را ندارد. اسپری را در فاصله ی دورتر و در حالت پخش کنندگی بیشتر تنظیم کنید. از ســوی دیگر بــرای تمیز کردن برگ های شکننده؛ حتما کف یک دست را زیر برگ قرار دهید و بــا دست دیگر آن را تمیز کنید. بهتر اســت پــس از شستشو؛ برگ بــا چکه کردن خشک شود. اجازه دهید پــس از چند ساعت خشک شدن در هوای آزاد آنها را بــه منزل ببرید.

   

   برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر؛ استفاده از اسفنج توصیه می شود. بــرای تمیز شدن بهتر و براق شدن گیاه توصیه می شــود کــه یک کاسه آب را بــه همراه یک فنجان شیر آماده کنید. اسفنج را در ایــن محلول بزنید و روی تمامی برگ ها بکشید.

   

  نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

  برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر؛ استفاده از اسفنج توصیه می شود

   

   اگر در یک منطقه ی گرم قرار دارید؛ می توانید از حمام هم استفاده کنید. گیاه را در حمام قرار دهید و دوش را در فاصله ای مناسب و بــا فشار ملایم روی برگ ها بگیرید. از پاک شدن تمام حشرات و گرد و غبار اطمینان حاصل کنید. بدین منظور؛ زیر برگ ها را حتما چک کنید. اجازه دهید گیاه در فضای حمام خشک شــود و ســپــس آن را بیرون بیاورید.

   

  منبع : wikihow.com – phow.ir

  

  چند دقیقه بــا دانستنی ها

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.