طرز صحیح حمام کردن خرگوش

طرز صحیح حمام کردن خرگوش

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز صحیح حمام کردن خرگوش
 •  

   

  طرز صحیح حمام کردن خرگوش

  زیاد حمام کردن خرگوش سبب اسهال شدنش می شود

   

  در کل، خرگوش های خانگی نیازی به حمام کردن ندارند. البته بعضی اوقات ممکن است خرگوش تان خیلی کثیف شود و نیاز به حمام داشته باشد. اگر کثافت روی تن خرگوش پخش شده باشد، دیگر نمی توان آن را با پاک کردن موضعی برطرف کرد و نیاز به حمام دارد. در این چگونه خواهید آموخت که سریع خرگوش خود را حمام کنید و به او استرس و ترس وارد نسازید. البته حمام کردن خرگوش، برای خلاص شدن از پرز های روی بدن او هم نیاز است.

   

  نحوه حمام کردن خرگوش :

  وسایل لازم را آماده کنید. اگه حوله اضافه (به خصوص حوله دست) دارید بردارید و شامپوی مخصوص تهیه کنید. از شامپوی معمولی و یا صابون استفاده نکنید.

   

  وان یا تشتی را حدود 3 تا 5 سانت از آب ولرم پر کنید. حوله ای را در کف وان قرار دهید تا خرگوش لیز نخورد.

   

  خودتان داخل وان شوید، خرگوش را در دستان خود به آرامی بفشارید یا در آغوش بگیرید تا احساس آرامش کند.

   

  با دستان خود به بدن خرگوش آب برسانید. سر خرگوش را در آب فرو نبرید و حواستان باشد آب داخل چشم، گوش و دماغ خرگوش نرود. می توانید سر و صورت خرگوش را با حوله مرطوب تمیز کنید. اگر خرگوش تان ترسید و سعی داشت به جای خشک بپرد، او را داخل حوله نگه دارید تا آرام شود. سر خرگوش باید همیشه بیرون از آب باشد.

   

  اگر آب خالی برای شستشو کافی نبود، کمی شامپو به تن خرگوش بمالید. باید از شامپوی مخصوص خرگوش استفاده کنید؛ شامپوی معمولی پوست خرگوش را خشک و کرکی می کند.

   

  اگر از شامپو استفاده کردید، شیر آب گرم را باز کنید و آن را ولرم کنید و روی خرگوش بگیرید. اگر خرگوش از صدای آبی که از شیر بیرون می آمد، ترسید، تشتی را پر از آب برای این کار آماده نگه دارید.

   

  پس از پایان شستشو، خرگوش را در حوله بپیچید و با حوله به آرامی خشک کنید و بعد در قفس بگذارید. دقت داشته باشید که خرگوش کاملا خشک شده باشد.

   

  نکات و هشدارها

  با صدای ملایم با خرگوش صحبت کنید تا آرام شود؛ چون معمولا خرگوش ها از حمام کردن خوششان نمی آید. البته ممکن است خرگوش شما استثنا باشد.

  زمانی که هنوز خرگوش خیس است، مراقب باشید که هوای سرد به بدنش نرسد تا کامل خشک شود.

   

  بگذارید مریضی و سرماخوردگی خرگوش خوب شود و بعد او را حمام کنید.

  فقط زمانی خرگوش را حمام کنید که 110 درصد نیاز باشد. زیاد حمام کردن خرگوش سبب اسهال شدنش می شود.

   

  منبع : phow.ir

   

  کلمات کلیدی : (به آب آبی آرام آرامش آرامی آغوش آماده آمد، آموخت آن آید احساس از است است، استثنا استرس استفاده اسهال اضافه البته او اوقات اگر اگه ای این با باز باشد باشد، باشید باید بدن بدنش برای بردارید برسانید برطرف بعد بعضی بفشارید بمالید به بپرد، بپیچید بگذارید بگیرید بیرون تا تان ترس ترسید ترسید، تشتی تمیز تن تهیه توان توانید جای حدود حمام حواستان حوله خالی خانگی خرگوش خرگوش، خشک خصوص خلاص خواهید خوب خود خودتان خوششان خیس خیلی داخل دارد دارید داشت داشته در درصد دست) دستان دقت دماغ دهید دیگر را روی زمانی زیاد سانت سبب سر سرد سرماخوردگی سریع سعی شامپو شامپوی شدن شدنش شده شستشو شستشو، شما شود شود؛ شوید، شیر صابون صحبت صدای صورت فرو فقط قرار قفس لازم لیز مخصوص مراقب مرطوب مریضی معمولا معمولی ملایم ممکن منبع موضعی می نبرید نبود، نحوه نخورد ندارند نرسد نرود نسازید نمی نکات نکنید نگه نگهداری نیاز نیازی ها های هشدارها هم همیشه هنوز هوای و وارد وان وسایل ولرم پاک پایان پخش پر پرز پس پوست چشم، چون چگونه کار کافی کامل کاملا کثافت کثیف کرد کردن کردید، کرکی کف کل، کمی کند کنید کنید؛ که گرم گوش یا

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز صحیح حمام کردن خرگوش”

  دیدگاه ها بسته شده اند.