به دل آهنگ خدا داشتن برتر است ، تا خسته کردن جوارح به عبادت

ایران کلوب

رتبه علمی ایران در جهان ۲۰۱۳

آرشیو اخبار گذشته

 

به نقل از پورتال ایران کلوب – در تاریخ ۱۳۹۲/۰۵/۱۰ :

 

رتبه علمی ایران در جهان ۲۰۱۳ …

 

رتبه علمی ایران در جهان ۲۰۱۳

 

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، مهراد رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری افزود: ازابتدای سال میلادی جاری تاکنون دانشمندان ایران با نشر مقالات علمی در مجلات معتبر بین المللی و طبق مستندات نظام استنادی اسکوپوس موفق به تولید ۱۹ هزار و ۸۸۲ مقاله شده اند که این میزان از تولیدات علمی برابر با ۶/۱ درصد از کل تولید علم جهان است و جمهوری اسلامی ایران تا این مقطع رتبه ۱۵ تولید علم جهان را در دست دارد.

وی تصریح کرد: از کشورهای در حال توسعه که از نظر تولید علم تا این بازه زمانی جلوتر از ایران قرار دارند، کشورهای هندوستان و برزیل هر کدام به ترتیب با تولید ۴۸ هزار و ۱۷۸ مقاله(۳٫۹درصد از کل تولید علم جهان) و ۲۵ هزار و ۱۹۴ مقاله (دو درصد از کل تولید علم جهان) رتبه های هفتم و سیزدهم را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: اکنون به راحتی می توان فاصله تولید علم ترکیه با ایران را مشاهده کرد و در فاصله ۲۰ تا ۳۰ تنها کشوری که در گروه کشورهای اسلامی قرار دارد می توان به مالزی اشاره کرد که با تولید ۹ هزار و ۸۷۷ مقاله رتبه ۲۴ تولید علم جهان را در دست دارد.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری یادآور شد: هنوز تعداد بسیاری از کشور های غربی مانند بلژیک، دانمارک، اتریش، پرتغال، نروژ، فنلاند و یونان وجود دارند که در رتبه های بعد از جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند. میزان تولیدات علمی رژیم اشغالگر قدس ۸۱۹۸ مقاله است که در جایگاه ۲۷ تولید علم جهان قرار دارد.

وی درخصوص تولید علم ایران در سه ماه گذشته تصریح کرد: میزان تولیدات علم ایران در ماه آوریل ۲۰۱۳ میلادی ۱۱ هزار و ۷۰۳ مقاله بود که این رقم در ماه های بعد یعنی در ماه می و ژوئن ۲۰۱۳ میلادی به ترتیب به ۱۴ هزار و ۲۲۸ مقاله و ۱۷ هزرا و ۲۴۵مقاله افزایش یافته است.

دکتر مهراد با مقایسه آمار تولید علم ایران در ماه های ژوئیه و ژوئن ۲۰۱۳ میلادی گفت: تنها در این فاصله دانشمندان ایران موفق به تولید ۲۶۳۷ مقاله بیشتر شده اند که این افزایش نشان دهنده عزم قوی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور است که در شرایطی که انواع تحریم ها بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده و دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور نیز از آن مستثنی نیستند ولی نرخ رشد تولیدات علمی همواره مثبت بوده و انتظار می رود تا پایان سال میلادی ایران بیشتر از سال های قبل دستاورد های علمی درخشان در عرصه تولید علم جهان داشته باشد.

 

جام

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013 رتبه علمی ایران در جهان 2013
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط

پاسخ دهید


× دو = 6

« اللّهم عجل لولیک الفرج »
امروز : یکشنبه ۷ دی
تعداد مطالب امروز : 554

خانواده

مروری بر مطالب گذشته