در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎

در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎

مجموعه: روانشناسی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎
 •  


  انتقاد سازنده در مقابل انتقادها چه کنیم ,انتقادها معمولا دردناکند اما در عین حال بسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎.اکثر اوقات وقتی کمپانی ها تلاش می کنند تا خیلی زود به جایگاه بالاتری دست پیدا کنند، انتقادهای تند از کسب و کار پا به میدان می گذارند. انتقادها معمولا دردناکند اما در عین حال […]

  انتقاد سازنده

  در مقابل انتقادها چه کنیم ,انتقادها معمولا دردناکند اما در عین حال بسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎.اکثر اوقات وقتی کمپانی ها تلاش می کنند تا خیلی زود به جایگاه بالاتری دست پیدا کنند، انتقادهای تند از کسب و کار پا به میدان می گذارند.

  انتقادها معمولا دردناکند اما در عین حال بسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند. وقتی صحبت از نقد استارت آپ ها و کسب و کار می شود، انتقادهای تند و تیز معمولا بسیار برای تیم اجرایی ناامید کننده اند.

  بنابراین چه اتفاقی می افتد وقتی یک واکنش خیلی بد از یک گزارشگر دریافت می کنید؟ باید پاسخ آن را منتشر کنید؟ بهترین راه برای مقابله با عواقب بد یک انتقاد تند و تیز چیست؟

  در برابر انتقادهای تند از کسب و کارمان چه کنیم؟
  ۱- نقدها را ارزیابی کنید و به حرف مخاطبان گوش دهید!

  اگر آثار بزرگ در دنیا مورد نقد قرار می گیرند و زیر سوال می روند، پس محصول شما هم احتمال دارد چنین شرایطی را تجربه کند. بازی بسیار معروف نینتندو موقع انتشار بازی ترکیبی اش با شبکه های اجتماعی با واکنش شدید منتقدان روبرو شد و ده درصد از سهامش افت کرد. هر چند زمانی که این بازی ده میلیون بار دانلود شد، منتقدان متوجه شدند که اشتباه می کردند.

  بنابراین انتقادهای تند از کسب و کار چیزی نیست که بتواند کسب و کار را متوقف کند و به آن خاتمه دهد. در واقع مثل یک موهبتی است برای شما که لباس دیگری به تن کرده است. جدا از اینکه فکر کنید که آیا انتقادها درست یا غلط هستند، باید با منتقد مانند یک مشتری ناراضی برخورد کنید و ببینید که چه توصیه هایی برای بهتر شدن محصول ها دارد.

  مشکلی که در انتقادهای تند از کسب و کار آمده را پیدا کنید. آیا نقص در محصول بوده است، در خدمات مربوط به مشتریان، انتظاراتی که برآورده نشده یا هر سه تای این موارد؟

  هر وقت بدانید که کجا ایستاده اید می توانید کنترل کسب و کار را به دست بگیرید. این کار را با ارتباط بیشتر با مشتریانتان و با مخاطبان فضاهای مجازی که خلق کرده اید، می توانید انجام دهید. می توانید حتی تحقیقات انجام دهید و گروه های ویژه متمرکز برای این کار درنظر بگیرید. از آن ها سوال بپرسید و منتظر بازخورد هایشان باشید.

  ۲- از منتقدان تشکر کنید و سعی نکنید تنها با زبان عذرخواهی کنید

  از منتقدانتان تشکر کنید و به آن ها بگویید که نظراتشان برای ادامه کارتان بسیار موثر است. اما عذرخواهی نکنید. چون کاری از پیش نمی برد. به جای آن سعی کنید تا به آن ها بفهمانید که بازخوردهایشان برایتان اهمیت زیادی دارد. با این کار نه تنها به آن ها می رسانید که نظراتشان اهمیت دارد، بلکه آن ها را ترغیب می کنید تا باز هم در آینده راجع به محصولات نظر بدهند و انتقاد کنند.

  تقریبا آخرین کاری که باید بکنید شکایت کردن است.
  سعی کنید تا با وجود حملات تند و تیز منتقدان باز هم صبور باشید و با ادبیات حرفه ای پاسخ بدهید.
  این برای تصویر حرفه ای شما در آینده بسیار تاثیرگذار است.

  ۳- محصولاتتان را به روز کنید!

  قبل از اینکه دوباره در معرض پوشش رسانه ای قرار بگیرید،
  مطمئن شوید که نواقص برطرف شده اند.
  اگر دائما سعی در ارتباط با خبرنگاران و رسانه های مختلف داشته باشید،
  احتمال دریافت واکنش های منفی از سوی منتقدان کسب و کار بسیار بالاتر است.

  در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎

  در مقابل انتقادها چه کنیم

  به یاد داشته باشید که بر خلاف وجود همه اشکالات قبلی،
  حافظه مشتریان اما کوتاه است و به راحتی می توانند نواقص را فراموش کنند.
  برای همین سعی کنید پسوندی جدید برای نام محصولات خود بگذارید.
  معمولا اپلیکیشن ها این کار را با نوشتن عدد نسخه جدید مقابل نام محصول انجام می دهند.
  مثلا ورژن ۲٫۰ .

  در مقابل انتقادها چه کنیم

  می توانید محصول جدید را در معرض دید رسانه ها قرار بدهید.
  همچنین سعی کنید تا یادداشتی را درباره ویژگی های آخرین نسخه بنویسید
  و آن را به خبرگزاری ها و همچنین منتقدان قبلی بفرستید.
  از این پس واکنش های احتمالی مثبت پاسخ خوبی برای تصویر منفی قبلی در ذهن مشتریان خواهد بود
  و اوضاع را تغییر خواهد داد.

  در مقابل انتقادها چه کنیم

  انتقادهای تند از کسب و کار زمانی به وقوع می پیوندند
  که استارت آپ های تازه کار قبل از راه رفتن اصرار بر دویدن می کنند.
  وقتی بسیار به کارتان علاقه داشته باشید،
  طبیعی است که فکر کنید بقیه هم مانند شما فکر می کنند
  و مانند شما علاقه زیادی به کسب و کار دارند.
  اما واقعیت عکس آن است.
  سعی کنید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که محصولتان همان چیزی است که در واقع آن را ادعا می کنید
  و هیچوقت سعی نکنید تا خلاف واقعیت های کسب و کار را به رسانه منتقل کنید.

  در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎

  منبع

   

  کلمات کلیدی : ,انتقادها [] |انتقادها آثار آخرین آمده آن آپ آیا آینده اتفاقی اجتماعی اجرایی احتمال احتمالی ادامه ادبیات ادعا ارتباط ارزشمند ارزیابی از است است، استارت اش اشتباه اشکالات اصرار اطمینان افت افتد اما امابسیار انتشار انتظاراتی انتقاد انتقادها انتقادهای انجام اند اهمیت اوضاع اوقات اپلیکیشن اگر ای اید اید، ایستاده این اینکه با بار باز بازخورد بازخوردهایشان بازی باشند باشند‎ باشند‎اکثر باشید باشید، بالاتر بالاتری باید ببینید بتواند بد بدانید بدهند بدهید بر برآورده برابر برای برایتان برخورد برد برطرف بزرگ بسیار بفرستید بفهمانید بقیه بلکه بنابراین بنویسید به بهتر بهترین بود بوده بپرسید بکنید بگذارید بگویید بگیرید بگیرید، بیشتر تا تاثیرگذار تازه تای تجربه تحقیقات ترغیب ترکیبی تشکر تصویر تغییر تقریبا تلاش تن تند تنها توانند توانید توصیه تیز تیم جای جایگاه جدا جدید حاصل حافظه حال حتی حرف حرفه حملات خاتمه خبرنگاران خبرگزاری خدمات خلاف خلق خواهد خوبی خود خیلی دائما داد دارد دارد، دارند داشته دانلود در درباره دردناکند درست درصد درنظر دریافت دست دنیا ده دهد دهند دهید دوباره دویدن دید دیگری ذهن را راجع راحتی راه رسانه رسانید رفتن روبرو روز روند، زبان زمانی زود زیادی زیر سازنده سعی سه سهامش سوال سوی شبکه شد شد، شدن شدند شده شدید شرایطی شما شود، شوید شکایت صبور صحبت طبیعی عدد عذرخواهی علاقه عواقب عکس عین غلط فراموش فضاهای فکر قبل قبلی قبلی، قرار لباس مانند متمرکز متوجه متوقف مثبت مثل مثلا مجازی محصول محصولات محصولاتتان محصولتان مخاطبان مختلف مربوط مشتری مشتریان مشتریان، مشتریانتان مشکلی مطمئن معرض معروف معمولا مقابل مقابله منبع منتشر منتظر منتقد منتقدان منتقدانتان منتقل منفی موارد؟ موثر مورد موضوع موقع موهبتی می میدان میلیون ناامید ناراضی نام نسخه نشده نظر نظراتشان نقد نقدها نقص نمی نه نواقص نوشتن نکنید نیست نینتندو ها های هایشان هایی هدایتگر هر هستند، هم همان همه همچنین همین هیچوقت و واقع واقعیت واکنش وجود ورژن وقت وقتی وقوع ویژه ویژگی ٫ پا پاسخ پس پسوندی پوشش پیدا پیش پیوندند چند چنین چه چون چیزی چیست؟ کار کارتان کارمان کاری کجا کرد کردن کردند کرده کسب کمپانی کنترل کند کنند کنند، کننده کنید کنید؟ کنیم کنیم؟ که کوتاه گذارند گروه گزارشگر گوش گیرند یا یاد یادداشتی یک

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “در مقابل انتقادها چه کنیم |انتقادها دردناکند امابسیار ارزشمند و هدایتگر می توانند باشند‎”

  دیدگاه ها بسته شده اند.