درمان ريزش مو در مردان و زنان

درمان ريزش مو در مردان و زنان

مجموعه: uncategorized
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان ريزش مو در مردان و زنان
 •  

   

  درمان ريزش مو در مردان و زنان,درمان ریزش مو مردان,درمان ریزش مو زنان,ریزش مو در خانم ها,ریزش مو در آقایان

  درمان ريزش مو در مردان و زنان …

   

  درمان ريزش مو در مردان و زنان

   

  ما بسیار خوشحال هستیم از این که در زمانی زندگی می کنیم که انواع درمانهای دارویی و جراحی برای ریزش مو وجود دارد و می توانیم به طور کامل ریزش مو را درمان کنیم. داروهای مختلفی برای درمان انواع ریزش مو تجویز می شوند بعضی از آنها به منظور برطرف کردن علت زمینه ای ریزش بوده و به طور غیر مستقیم باعث طبیعی شدن ریزش مو می شوند بنابراین نکته مهم در درمان این بیماری قبل از تجویز دارو تشخیص دقیق علت ریزش مو بوده و با توجه به نوع و علت بیماری برنامه درمان افراد متفاوت می باشد.

  منطقی ترین کار در درمان این بیماری مشاوره با یک متخصص پوست و مو می باشد. پزشک متخصص با بررسی تاریخچه پزشکی بیمار ، معاینه سر و انجام بعضی از آزمایشهای خونی برای بررسی وضعیت هورمونها وتشخیص بیماریهای داخلی که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند می تواند علت دقیق ریزش مو را تشخیص دهد. اگر علت ریزش مو بیماریهای داخلی مثل دیابت، تیروئید، تخمدان پلی کیستیک، بیماریهای اتوایمیون ،کم خونی و… باشد کنترل دقیق بیماری می تواند ریزش مو را کنترل کند.رایج ترین علت ریزش مو در مردا ن اندروژنتیک می باشد .

  درمان تایید شده ریزش موی آندروژنتیک درمان دارویی ریزش موی آندروژنتیک در مردان 2 درصد یا 5 درصد محلول موضعی مینوکسیدیل 1 میلی گرمی قرص فیناستراید قرص دوتاستراید 5/. میلی گرمی درمان دارویی ریزش موی آندروژنی و ژنتیکی در زنان مینوکسیدیل (اسپیرونولاکتون – سیپروترون استات – فلوتامید) آنتی آندروژن درمانهای دارویی در صورتی که در اوایل شروع ریزش موتجویز شوند در اغلب موارد به خوبی می توانند ریزش مورا کنترل کنند و از بین رفتن کامل فولیکولها جلوگیری کنند.

  در صورتی که فولیکولها در اثر پدیده مینیاتوری شدن کامل از بین رفته باشند این درمانها باعث رشد موهای نازک و کرک مانندی شده و در صورتی که درمان قطع شود موهای درآمده میریزند بنا براین در این حالت بهترین درمان دائمی و طبیعی برای پر کردن مناطق بدون مو جراحی پیوند مو می باشد. درمان جراحی برای مردان و زنان جراحی پیوند مو یک تضمین بالایی داشته و در صورتی که جراح و تیم مربوطه مهارت و تجربه کافی داشته باشند 90 تا 100 درصد موهای کاشته شده رشد خواهند کرد.ودر مقایسه با مینوکسیدیل و فیناستراید بهتر و کامل تر می تواند پوشش خوبی در نواحی بدون مو ایجاد کند و اثر آن همیشگی است.

  مینوکسیدیل

  . مینوکسیدیل یک داروی متسع کننده قوی عروق می باشد و در موارد فشار خون شدید به صورت خوراکی تجویز می شود. مینوکسیدیل تنها دارویی است که به صورت موضعی باعث رشد مو می شود و به فرم محلولهای 2 درصد و 5 درصد موجود می باشد.در بیشتر از 30 درصد افرادی که از این محلول استفاده می کنند به خوبی موهای کرکی را به موهای ضخیم تبدیل می کند و در کمتر از 10 درصد میتواند باعث پر شدن کامل یک سر طاس شود. در صورتی که از محلول 5 درصد استفاده شود کمی فواید و اثرات آن افزایش می یابد. معمولا بعد از 6 ماه استفاده اثرات آن نمایان میشود.

  چه افرادی به این دارو بهتر جواب می دهند؟ مردانی که در اوایل شروع ریزش مو هستند ، مردانی که حداکثر منطقه طاسی آنها کمتر از 10 سانتی مترمربع باشد و کسانی که قبل از مصرف دارو تراکم موهایشان حداقل 20 تا ر مو در هر سانتی متر مربع بوده. مینوکسیدیل در زنان هم اثرات خوبی داشته و در 60 درصد از زنان استفاده کننده باعث توقف ریزش مو و رشد مجدد موها شده. در صورتی که درمان متوقف شود بعد از 3 ماه به مرحله قبل از شروع درمان بر می گردد وموهای درآمده می ریزند. افراد بایستی به این نکته توجه داشته باشند که برای حفظ موهای در آمده روزانه دو بار به طور همیشگی محلول را استفاده کنند.مینوکسیدیل موضعی معمولا عوارضی نداشته و در موارد خیلی نادر حساسیتهای پوستی مشاهده شده که مصرف دارو بایستی قطع شود.

  فیناستراید

  فیناستراید یک داروی آزا- استروئیدی ساختگی و با قدرت زیاد است که به صورت آنتاگونیست غیررقابتی به صورت برگشت ناپذیر باعث مهار آنزیم 5 – آلفا ردوکتازنوع 2 می شود. این آنزیم هورمون مردانه تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون تبدیل می کند و در پوست سر به میزان زیادی وجود دارد. نیمه عمر پلاسمایی این دارو 8 ساعت میباشد و اثرات بیولوژیکی آن برای زمانی طولانی تر به جا می ماند. در اوایل سال 1990 فیناستراید برای درمان هیپرتروفی پروستات با دوز 5 میلیگرم روزانه تایید شد.

  به دنبال مصرف این دارو مردان متوجه شدند ریزش موهایشان کاهش یافته و حتی رویش موی جدید هم مشاهده کردند. بعد از تحقیقات زیاد مشخص شد این دارو با دوز 1 میلی گرم در روز هم می تواند اثرات مثبت در ریزش مو داشته باشد. امریکا به عنوان داروی موثر بر ریزش موی مردانه با نام پروپشیا تایید شد FDA این دارو در سال 1998 از طرف انجمن پروپشیا اولین قرص تایید شده علمی در ریزش موی مردانه به خصوص در نواحی ورتکس(وسط سر)و قدامی میانی سرمی باشد.. این دارو به فرم قرص های 1 میلیگرمی برای ریزش مو روزانه استفاده می شودومیزان هورمون دی هیدروتستوسترون سر را تا 64 درصد و سرم را تا 68 درصد کاهش می دهد. بعد از 12 ماه مصرف این قرص موهای کامل و ضخیم سر افزایش یافته و موهای نازک کاهش می یابد.

  فیناستراید به خوبی می تواند باعث متوقف شدن پدیده مینیاتوری شودو رشد مجدد موها شروع می گردد. رایج ترین عوارض پروپشیا عوارض جنسی: از دست دادن میل جنسی در 2درصد مردان،اشکال در نعوظ در 3/1 درصدو کاهش مقدار مایع منی. وقتی فرد با این عوارض مواجه می شود در صورت قطع مصرف داروعوارض ایجاد شده از بین میروند.علاوه بر اینها در تعدادی از مردان بزرگی وحساسیت زیاد سینه مشاهده شده.در صورت مواجه شدن با درد یا ترشح و یا لمس توده در سینه سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.زنان حامله و حتی مستعد برای حاملگی نبایستی از این دارو استفاده کنند.

  پروپشیا توسط یک لایه محافظ پوشیده شده و این پوشش از تماس دست با ماده فعال دارو جلوگیری می کند. چه مدت بعد از مصرف اثرات فیناستراید نمایان میشود؟ قرص را هر روز میل کنیدو در عرض 4 تا 6 ماه اثرات آن ظاهر می شود.معمولا بعد از 24 ماه ماکزیموم اثر در موها ایجاد می شود. اگر بعد از 12 ماه هیج گونه تاثیری در موهایتان مشاهده نکردید ادامه مصرف آن بی حاصل می باشد.در طی 12 ماه بعد از قطع دارو موهای درآمده ریزش می یابند و اثر فیناستراید تا زمانی است که مصرف می شود.بدون تجویز پزشک مصرف نشود.

   

  b e y t o o t e . c o m (بیتوته)

  برچسب‌ها, , ,

   

  کلمات کلیدی : درمان (اسپیرونولاکتون (بیتوته) ، ،کم آزا آزمایشهای آلفا آمده آن آنتاگونیست آنتی آندروژن آندروژنتیک آندروژنی آنزیم آنها اتوایمیون اثر اثرات ادامه از است است استات استروئیدی استفاده اطلاع اغلب افراد افرادی افزایش امریکا انجام انجمن اندروژنتیک انواع اوایل اولین اگر ای ایجاد این اینها با بار باشد باشد منطقی باشددر باشند باعث بالایی بایستی بدون بر برای براین بررسی برطرف برنامه برگشت بزرگی بسیار بعد بعضی بنا بنابراین به بهتر بهترین بوده بی بیشتر بیمار بیماری بیماریهای بین بیولوژیکی تا تاثیری تاریخچه تایید تبدیل تجربه تجویز تحقیقات تخمدان تر تراکم ترشح ترین تستوسترون تشخیص تضمین تعدادی تماس تنها تواند توانند توانیم توجه توده توسط توقف تیروئید، تیم جا جدید جراح جراحی جلوگیری جنسی جواب حاصل حالت حامله حاملگی حتی حداقل حداکثر حساسیتهای حفظ خصوص خواهند خوبی خود خوراکی خوشحال خون خونی خیلی دائمی داخلی دادن دارد دارو داروعوارض داروهای داروی دارویی داشته در درآمده درد درصد درصدو درمان درمانها درمانهای دست دقیق دنبال دهد دهند؟ دهیدزنان دو دوتاستراید دوز دی دیابت، ر را رایج ردوکتازنوع رشد رفتن رفته روز روزانه رویش ريزش ریزش ریزند زمانی زمینه زنان زنان ما زندگی زیاد زیادی ساختگی ساعت سال سانتی سر سر)و سرم سرمی سریعا سینه سیپروترون شد شد به شدن شدند شده شدهدر شدید شروع شود شود شودبدون شودمعمولا شودو شودومیزان شوند صورت صورتی ضخیم طاس طاسی طبیعی طرف طور طولانی طی ظاهر عرض عروق علت علمی عمر عنوان عوارض عوارضی غیر غیررقابتی فرد فرم فشار فعال فلوتامید) فواید فولیکولها فیناستراید فیناستراید فیناستراید قبل قدامی قدرت قرص قطع قوی لایه لمس ماده ماند مانندی ماه ماکزیموم مایع متخصص متر مترمربع متسع متفاوت متوجه متوقف مثبت مثل مجدد محافظ محلول محلولهای مختلفی مدت مربع مربوطه مرحله مردا مردان مردان،اشکال مردانه مردانی مستعد مستقیم مشاهده مشاوره مشخص مصرف معاینه معمولا مقایسه مقدار مناطق منطقه منظور منی مهار مهارت مهم مو مواجه موارد موتجویز موثر موجود مورا موضعی موها موهای موهایتان موهایشان موی می میانی میباشد میتواند میروندعلاوه میریزند میزان میشود چه میشود؟ میل میلی میلیگرم میلیگرمی مینوکسیدیل مینوکسیدیل مینیاتوری ن نادر نازک نام ناپذیر نبایستی نداشته نشود نعوظ نمایان نواحی نوع نکته نکردید نیمه های هر هستند هستیم هم همیشگی هورمون هورمونها هیج هیدروتستوسترون هیپرتروفی و وتشخیص وجود وحساسیت ورتکس(وسط وضعیت وقتی وموهای پدیده پر پروستات پروپشیا پزشک پزشکی پلاسمایی پلی پوست پوستی پوشش پوشیده پیوند چه ژنتیکی کار کاشته کافی کامل کاهش کردن کردند کردودر کرک کرکی کسانی کمتر کمی کنترل کند کندرایج کنند کنند در کنند پروپشیا کنندمینوکسیدیل کننده کنیدو کنیم که کیستیک، گردد گرم گرمی گونه یا یابد یابد فیناستراید یابند یافته یک

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان ريزش مو در مردان و زنان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.