بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند

بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند

مجموعه: پزشكی و سلامت
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند
 •  


  یک مطالعه جدید نشان داده است که فقدان خواب همراه با مرحله حرکت سریع چشم (REM) ، منجر به افزایش مصرف غذاهای ناسالم، به ویژه قند و چربی می شود.

  کمبود خواب عامل افزایش اشتها به مصرف قند و چربی

  بی خوابی ،خواب همراه با مرحله حرکت سریع چشم (REM)، یک مرحله منحصر به فرد از خواب است،
  که لحظات آخر قبل از به خواب رفتن است و مشخصه آن حرکت تصادفی چشم و رخوت کامل بدن است.

  این مطالعه نشان داد که هنگامی که افراد دچار بی خوابی می شوند،
  قشر میانی جلوی مغز- ناحیه ای از مغز که هنگام تفکر در مورد خود به کار گرفته می شود-
  می تواند نقش مستقیمی در کنترل میل ما به مصرف غذاهایی که وزن را بالا می برند و دارای محتوای قند بالایی هستند، داشته باشد.

  بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند

  بی خوابی

  در این مطالعه، محققان از یک روش جدید استفاده کردند تا با یک تکنیک شیمیایی ژنتیکی برای مسدود کردن سلول های عصبی جلویی مغز، خواب از دست رفته REM  را در موش ها تولید کنند. این مطالعه نشان داد که مسدود کردن این سلول های عصبی اثر از دست دادن خواب REM  در مصرف قند را معکوس می کند، در حالی که هیچ تاثیری در مصرف چربی ندارد.

  قشر جلویی مغز در قضاوت در مورد دلپذیری غذاها از طریق طعم، بو و بافت ایفای نقش می کند. علاوه بر این، افرادی که چاق هستند، هنگامی که در معرض مواد غذایی پرکالری قرار می گیرند، فعالیت در قشر جلویی مغز افزایش می یابد.

  مهر

  بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند

  برچسب ها: بی خوابی چربی و قند کم خوابی

   

  کلمات کلیدی : () ()،  در  را ، ،خواب آخر آن اثر از است است، استفاده اشتها افراد افرادی افزایش ای ایفای این این، با باشد بافت بالا بالایی بدن بر برای برند برچسب به بو بی تا تاثیری تصادفی تفکر تواند تولید تکنیک جدید جلوی جلویی حالی حرکت خواب خوابی خود داد دادن داده دارای داشته در دست دلپذیری دچار را رخوت رفتن رفته روش سریع سلول شود شوند، شیمیایی طریق طعم، عامل عصبی علاوه غذاها غذاهای غذاهایی غذایی فرد فعالیت فقدان قبل قرار قشر قضاوت قند لحظات ما محتوای محققان مرحله مستقیمی مسدود مشخصه مصرف مطالعه مطالعه، معرض معکوس مغز مغز، منجر منحصر مهر مواد مورد موش می میانی میل ناحیه ناسالم ناسالم، ندارد نشان نقش ها های هستند، همراه هنگام هنگامی هیچ و وزن ویژه پرکالری چاق چربی چشم ژنتیکی کار کامل کردن کردند کم کمبود کنترل کند کند، کنند که گرفته گیرند، یابد یک

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “بی خوابی عامل افزایش اشتها به مصرف مواد ناسالم چربی و قند”

  دیدگاه ها بسته شده اند.