برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

مجموعه: گردشگری
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!
 •  

  


  برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

  مجموعه: مکانهای تفریحی ایران

  برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

  نمایشگاه پرندگان چهارباغ در سال 1388 در زمینی به مساحت ده هزار مترمربع ساخته شد

   

  علاقه مندان پرندگان و حیات وحش برای پرنده نگری و دیدن نادرترین پرندگان جهان ، نیازی نیست به کشورهای خارجی سفر کنید. بلکه شما می توانید انواع پرندگان نادر را در باغ پرندگان چهارباغ ساوجبلاغ یکجا مشاهده کنید.باغ پرندگان چهار باغ یکی از بزرگترین نمایشگاه های کبوتر و ماکیان زینتی کمیاب جهان ومجموعه ای بی نظیر از پرندگان آبزی،کنارآبزی،شکاری ها و طوطی ها در استان البرز است که پنج هزار پرنده نادر را از 65 کشور جهان در خود جای داده است.

  نمایشگاه پرندگان چهارباغ در سال 1388 در زمینی به مساحت ده هزار مترمربع و در سه طبقه با سالن های سرپوشیده و برکه ای با جزایر متعدد ، به عنوان یک مرکز علمی، آموزشی و تفریحی به منظور نگه داری از گونه‌های نادر و رو به انقراض ساخته شده است.

  نمایشگاه پرندگان چهارباغ، اولین اقدام بخش خصوصی در این زمینه است. در این نمایشگاه حدود دو هزار و پانصد نمونه از پرندگان سراسر دنیا نگهداری می شود.  این نمایشگاه از نظر تعداد پرنده و محیط در خاورمیانه اول است و در عین حال یک مرکز علمی، آموزشی و تفریحی برای نگهداری از گونه های نادر و رو به انقراض نیز محسوب می شود.

   بزرگترین کلکسیون کبوتران و ماکیان زینتی جهان، کتابخانه مجهز پرنده شناسی و نمایشگاه پروانه ها از جمله بخشهای این باغ است.

   برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

    بزرگترین کلکسیون کبوتران وماکیان زینتی در جهان در در باغ پرندگان چهارباغ وجود دارد

   

  بزرگترین کلکسیون پرندگان کمیاب جهان
  بزرگترین کلکسیون کبوتران وماکیان زینتی در جهان در این نمایشگاه وجود دارد. ضمن اینکه این مرکز، مجموعه ای بی نظیر از پرندگان آبزی، کنارآبزی، شکاری ها و طوطی هارا در خود جای داده است. از گونه‌های کمیاب این باغ، خروس سلطانی است که این نوع خروس متعلق به دربار عثمانی بوده است. در کنار این گونه‌های کمیاب می‌توانید سراغ انواع گونه‌های نادر کبوتر، مانند کبوتر رنت امریکایی و کبوتر بالنی اسپانیایی را هم بگیرید. یک گونه از پرندگان سخنگو نیز وجود دارد که به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی صحبت می‌کند. این مرکز علاوه بر نگهداری انواع پرندگان، دارای قسمتی برای گونه‌های تاکسی درمی شده و حیواناتی از قبیل میمون، سیاه گوش، سگ و … نیز می‌باشد.

  کتابخانه تخصصی پرنده شناسی
  در کتابخانه تخصصی پرنده شناسی حدود هفت هزار جلد کتاب در خصوص پرنده شناسی نگهداری می‌شود که این تعداد بسیار قابل توجه است. بسیاری از این کتابها منابع بسیار خوبی برای مطالعه در خصوص پرنده شناسی محسوب می‌شوند و علاقمندان می‌توانند با مطالعه آنها اطلاعات خود را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهند.کتابهای این مرکز در مورد پرندگان جهان است و کمتر پرنده ای است که اطلاعات مربوط به آن در کتابهای کتابخانه یادشده وجود نداشته باشد.

    برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

  باغ پرندگان چهارباغ در اتوبان کرج -هشتگرد، خروجی کردان، شهر چهارباغ ، نبش گلستان پنجم قرار دارد. 

   

   نمایشگاه پروانه
  راه اندازی نمایشگاه پروانه هم در چهارباغ دو فاز دارد که در فاز اول، حدود 50 هزار گونه پروانه نگهداری می‌شود و تعداد پروانه‌ها در فاز دوم این نمایشگاه نیز تقریبا همین تعداد خواهد بود.این مجموعه یکی از بزرگترین مجموعه‌های پروانه است و راه اندازی آن به ایجاد یک بانک اطلاعاتی پروانه شناسی کمک می کند .

  چگونه برویم؟
  باغ پرندگان چهارباغ در اتوبان کرج -هشتگرد، خروجی کردان، شهر چهارباغ ، نبش گلستان پنجم قرار دارد. 

  برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!

   
  منابع:

  tishineh.com
  mehrnews.com
  tebyan.net

  

  دور دنیا با یک کلیک


  • بزرگترین باغ پرندگان کشور در لویزان


  • باغ های دیدنی تهران


  • باغ پرندگان اصفهان


  • باغ پرندگان کیش


  • سیری در باغ پرندگان تهران !

   

  کلمات کلیدی : باغ بزرگترین سیری برای  ، آبزی، آبزی،کنارآبزی،شکاری آموزشی آن آنها اتوبان ارتقا از است است استان اسپانیایی اصفهان اطلاعات اطلاعاتی اقدام البرز امریکایی اندازی انقراض انواع انگلیسی اول اول، اولین ای ایجاد ایران ایران این اینکه با باشد باغ باغ، بالنی بانک بخش بخشهای بر برای بروید مجموعه برویم؟ برکه بزرگترین بسیار بسیاری بلکه به بوداین بوده بگیرید بی تاکسی تخصصی ترکی تعداد تفریحی تقریبا تهران تهران توانید توجه جای جزایر جلد جمله جهان جهان, جهان، حال حدود حیات حیواناتی خارجی خاورمیانه خروجی خروس خصوص خصوصی خواهد خوبی خود داده دارای دارد دارد داری در دربار درمی دنیا ده دهندکتابهای دو دور دوم دیدن دیدنی را راه رنت رو زبان‌های زمینه زمینی زینتی ساخته سال سالن ساوجبلاغ سخنگو سراسر سراغ سرپوشیده سفر سلطانی سه سگ سیاه شد شده شما شناسی شهر شود شکاری صحبت ضمن طبقه طوطی عثمانی علاقمندان علاقه علاوه علمی، عنوان عین فارسی، فاز قابل قبیل قرار قسمتی لویزان مانند ماکیان مترمربع متعدد متعلق مجموعه مجموعه‌های مجهز محسوب محیط مربوط مرکز مرکز، مساحت مشاهده مطالعه منابع مندان منظور مورد مکانهای می میمون، می‌باشد می‌توانند می‌توانید می‌شود می‌شوند می‌کند نادر نادرترین نبش نداشته نظر نظیر نمایشگاه نمونه نوع نگری نگه نگهداری نیازی نیز نیست ها هارا های هزار هشتگرد، هفت هم همین و وجود وحش وماکیان ومجموعه پانصد پرنده پرندگان پرندگان,بزرگترین پرندگان، پروانه پروانه‌ها پنج پنجم چهار چهارباغ چهارباغ، چهارباغ،نمایشگاه چهارباغنمایشگاه چگونه کبوتر کبوتر، کبوتران کتاب کتابخانه کتابها کتابهای کرج کردان، کشور کشورهای کلکسیون کلیک کمتر کمک کمی کمیاب کنار کنارآبزی، کند کنید کنیدباغ که کیش کیفی گلستان گوش، گونه گونه‌های یادشده یک یکجا یکی

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “برای دیدن نادرترین پرندگان جهان, به باغ پرندگان چهارباغ بروید!”

  دیدگاه ها بسته شده اند.