با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!

با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!

مجموعه: عمومی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!
 •  


  حمام کودک ، یک وان است که در آن می‌توانید کودک‌تان را بشویید، اما چه زمانی از دوران رشد کودک دیگر نباید از آن استفاده کرد؟

  حمام کردن کودک

  حمام کردن کودک یکی از مواردی است که معمولا مادران جوان از آن هراس دارند و سعی می‌کنند با مراقبت یک شخص با تجربه این کار را انجام دهند. به‌هرحال کودک به‌دلیل جثه کوچک و لیز بودن صابون و شامپو، اضطراب افتادنش از دست وجود دارد، اما لازم نیست زیاد هم نگران باشید.

  استفاده از وان می‌تواند مشکل حمام کردن کودک را حل کند، پس همین الان وان حمام را پر کنید و با خیال راحت او را حمام کنید. مشکل‌تان با وان هم حل نشد؟ کودک‌تان بیقراری می‌کند؟ نمی‌توانید او را در وان کنترل کنید؟ شاید اندازه و نوع وان مناسب جثه و سن فرزندتان نیست.

  بهتر است کمی هم در این باره بیندیشید. اگر به فکر این هستید که دیگر او را در وان‌ کودک حمام نکنید، پس این نکات حتما برای‌تان جالب خواهد بود. ما به شما می‌گوییم که در حمام و استفاده از وان به چه چیزهایی باید دقت داشته باشید تا این کار را در کمال آرامش و به دور از استرس انجام دهید.

  استفاده از وان از چه سنی؟

  حمام کودک ، یک وان است که در آن می‌توانید کودک‌تان را بشویید، اما چه زمانی از دوران رشد کودک دیگر نباید از آن استفاده کرد؟ البته هیچ قانون مشخصی در این باره وجود ندارد که بگوید چه زمان باید استفاده از این وان‌ها را متوقف کنید، اما بسیاری از کودکان از ۶ ماهگی یا هر زمان که بتوانند بلند شوند و بنشینند و خودشان مراقبت خودشان باشند، آماده آن‌ هستند که از وان حمام استفاده کنند. شاید عدم تغییر جای حمام کودک تا حد زیادی به اندازه جثه او ارتباط پیدا کند.

  با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!
  حمام کردن کودک

  برخی بچه‌ها سریع رشد کرده و دیگر داخل وان حمام کودک جا نمی‌شوند؛ در‌حالی‌که بعضی‌ها حتی تا سن یک‌سالگی به‌راحتی داخل آن، جا می‌شوند. البته در این میان عوامل دیگری هم دخیل است؛ شاید کودک‌تان بتواند خودش بلند شود و بنشیند، اما هنوز نتوانسته حرکات بدنش را آن‌طور که باید کنترل کند. شاید بخواهید با استفاده از وان‌های کوچک کودک، در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. در هر صورت سعی کنید هر کاری که برای‌تان راحت و مطلوب و البته برای کودک‌تان موثر است، انجام دهید.

  انتقال به وان بزرگ

  حمام کوچک کودک که دست و پای او را تحت‌فشار قرار می‌دهد با وان‌های بزرگ حمام
  تفاوت زیادی دارد و به احتمال زیاد کودک شما متوجه این مسئله خواهد شد.
  سعی کنید وان کوچک او را داخل وان بزرگ قرار دهید. اگر وان کوچک او را در جایی غیر
  از حمام استفاده می‌کنید، آنها را برای مدتی به داخل حمام بیاورید تا کودک
  پیش از وارد شدن به وان اصلی حمام، با فضای آن آشنا شود.

  شاید نخستین دفعاتی که او را در وان بزرگ حمام می‌کنید برایش توام با ترس باشد، خصوصا
  اگر کودک‌تان علاقه چندانی به حمام کردن در چنین جایی نداشته باشد.
  وقتی از وانهای سبک اروپایی استفاده می‌کنید که فضایی نسبتا تنگ اما راحت دارند و پشتتان
  را پوشش می‌دهند، این مسئله بیشتر خود را نشان می‌دهد.

  اقدامات مناسب و ایمن را انجام دهید

  سعی کنید از این مسئله مطمئن شوید که همه وسائل موردنیاز در دسترس‌تان باشد تا مجبور نشوید اتاق را ترک یا پشت‌تان را به کودک کنید. برای آنکه او را وارد یک وان بزرگ کنید، باید سنش کمی بالا برود، شاید هنوز به قدر کافی آماده نباشد تا بدون محافظت وارد این وان‌ها شود. درواقع او به نظارت دائمی شما حین حمام کردن در وان عادی نیاز دارد، درست مانند زمانی که در وان کوچک او را حمام می‌کردید. از این مسئله مطمئن شوید که حمام گرم است. پیش از قرار دادن کودک در آن، آب را تست کنید. ترجیحا آب باید خنک‌تر از دمای مطلوب‌تان باشد. وان را حدود ۵۰تا ۶۰سانتی‌متر از آب پر کنید. وقتی او بزرگ‌تر شد می‌توانید آب بیشتری بریزید تا بتواند جسمش را کنترل کند.

  تسکین کمردرد

  برخی والدین با جابه‌جایی کودک از وان کودک به وان بزرگ مخالف‌اند زیرا این خم‌شدن‌ها
  باعث کشیدگی و فشار به کمر می‌شود. اگر چنین مشکلی وجود دارد،
  بهتر است این کار را در سینک آشپزخانه انجام دهید به شرطی که بچه در آن احساس
  راحتی کند. باید سعی کنید سرپا بایستید تا فشار کمتری به کمرتان وارد شود.

  صندلی حمام

  یکی از بهترین اقداماتی که در جهت انتقال بچه به یک وان بزرگ می‌توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا بچه بتواند خودش در وان بلند شود و بنشیند. اگر قابلیت انجام این کار را دارد اما هنوز نمی‌تواند به‌طور کامل حرکاتش را کنترل کند، می‌توانید او را به وان انتقال دهید و از یک صندلی حمام هم برایش استفاده کنید. این صندلی‌ها علاوه بر آنکه هوای کودک را دارند، مانع از آن می‌شوند تا در آب دراز بکشند یا آزادانه حرکت کنند.

  برچسب روی شامپوها و صابون‌ها

  باید سعی کنید تا حد امکان از محصولاتی استفاده کنید که باعث سوزش چشم نوزاد
  نمی‌شود. این محصولات بسیار تاثیرگذار بوده
  و باعث می‌شوند کودک به مرور یاد بگیرد سرش را بشوید بدون آنکه چشمش بسوزد.

  زمانی که چشم کودک دچار سوزش یا درد شد یا کف صابون به چشم‌هایش رفت یا جیغ زد، جلب اعتماد مجدد او برای استفاده از شامپو و صابون دشوار خواهد بود، بنابراین ترجیحا از صابون‌ها و شامپوهای ضداشک و سوزش استفاده کنید تا مشکلی در این رابطه در حمام پیش نیاید. بهتر است از شامپوهای ضد اشک و سوزش در دفعات اول حمام‌کردن استفاده شود.

  مجله سیب سبز

  با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!

  برچسب ها: بچه دار شدن حمام کردن شامپوی مناسب مراقبت از کودک

   

  کلمات کلیدی : ، آب آداب آرامش آزادانه آشنا آشپزخانه آماده آن آن، آنها آنکه آن‌ آن‌طور اتاق احتمال احساس ارتباط اروپایی از است است، است؛ استرس استفاده اشک اصلی اضطراب اعتماد افتادنش اقدامات اقداماتی الان البته اما امکان انتقال انجام اندازه او اول اگر ایمن این با باره باشد باشد، باشند، باشید باعث بالا باید بایستید بتواند بتوانند بخواهید بدنش بدون بر برای برایش برای‌تان برخی برود، برچسب بریزید بزرگ بزرگ‌تر بسوزد بسیار بسیاری بشوید بشویید، بعضی‌ها بلند بنابراین بنشیند بنشیند، بنشینند به بهتر بهترین به‌دلیل به‌راحتی به‌طور به‌هرحال بود بود، بودن بوده بچه بچه‌ها بکاهید بکشند بگوید بگیرد بیاورید بیشتر بیشتری بیقراری بیندیشید تا تاثیرگذار تجربه تحت‌فشار ترجیحا ترس ترک تست تسکین تغییر تفاوت تنگ توام جا جابه‌جایی جالب جای جایی جثه جسمش جلب جهت جوان جیغ حتما حتی حد حدود حرکات حرکاتش حرکت حل حمام حمام، حمام‌کردن حین خصوصا خم‌شدن‌ها خنک‌تر خواهد خود خودش خودشان خیال دائمی داخل دادن دار دارد دارد، دارند دارند، داشته دانستن دخیل در دراز درد درست درواقع در‌حالی‌که دست دسترس‌تان دشوار دفعات دفعاتی دقت دمای دهند دهید دور دوران دچار دیگر دیگری را رابطه راحت راحتی رشد رفت روی زد، زمان زمانی زیاد زیادی زیرا سانتی‌متر سبز سبک سرش سرپا سریع سعی سن سنش سنی؟ سوزش سیب سینک شامپو شامپو، شامپوها شامپوهای شامپوی شاید شخص شد شدن شرطی شما شود شوند شوید صابون صابون‌ها صبر صرفه‌جویی صندلی صندلی‌ها صورت ضد ضداشک عادی عدم علاقه علاوه عوامل غیر فرزندتان فشار فضای فضایی فکر قابلیت قانون قدر قرار لازم لیز ما مادران مانع مانند ماهگی متوجه متوقف مجبور مجدد مجله محافظت محصولات محصولاتی مخالف‌اند مدتی مراقبت مرور مسئله مشخصی مشکل مشکلی مشکل‌تان مصرف مطلوب مطلوب‌تان مطمئن معمولا مناسب مواردی موثر موردنیاز میان می‌تواند می‌توانید می‌دهد می‌دهند، می‌شود می‌شوند می‌کردید می‌کند؟ می‌کنند می‌کنید می‌کنید، می‌گوییم نباشد نباید نتوانسته نخستین ندارد نداشته نسبتا نشان نشد؟ نشوید نظارت نمی‌تواند نمی‌توانید نمی‌شود نمی‌شوند؛ نوزاد نوع نکات نکنید، نگران نیاز نیاید نیست ها هر هراس هستند هستید هم همه همین هنوز هوای هیچ و وارد والدین وان وانهای وان‌ وان‌ها وان‌های وجود وسائل وقتی پای پر پس پشتتان پشت‌تان پوشش پیدا پیش چشم چشمش چشم‌هایش چندانی چنین چه چیزهایی کار کاری کافی کامل کرد؟ کردن کرده کشیدگی کف کمال کمتری کمر کمرتان کمردرد کمی کنترل کند کند، کنند کنید کنید، کنید؟ که کودک کودک را کودک، کودکان کودک‌تان کوچک گرم یا یاد یک یکی یک‌سالگی

   

 • ایران کلوب
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “با دانستن آداب حمام کردن کودک خود از ترس خود بکاهید!”

  دیدگاه ها بسته شده اند.